بهارانه در بهمن؛ فجرانه‌ای که در شوق کودکان شکفت

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان در ادامه، اشاره‌ای نقش امید‌آفرین نسل کودک و نوجوان داشت و با بیان‌این‌که آینده به متعلق به آینده‌سازان است، افزود: فردای ایران اسلامی  با دستان با کفایت این نسل اداره می شود و هم‌چون جوانان و کودکان دهه نخست انقلاب اسلامی، در پایداری و بالندگی این نظام مردمی تاثیر‌گذار خواهند‌بود.

میرعظیمی صحبت‌های خود را با یادآورد‌شدن همراهی دستگاه‌های عضو کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر استان ادامه‌داد و ضمن قدردانی از هم‌گامی این مجموعه‌ها در ارایه فعالیت‌های هدف‌مند و تبیین دست‌آورد‌های انقلاب برای آینده‌سازان اظهار‌کرد: برنامه‌ریزی برای نسل کودک و نوجوان سرمایه‌گذاری ارزش‌مندی محسوب‌می‌شود و لازم است با ادامه‌یافتن این هم‌گرایی‌ها، نقش موثری در تربیت نسلی آگاه و انقلابی ایفا‌کنیم.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

photo_۲۰۲۳-۰۲-۰۹_۱۶-۵۱-۱۲

تجلیل از برگزیدگان کشوری در عرصه پژوهش و قصه‌گویی و هم‌چنین برترین‌های فراخوان مسابقه  قصه‌گویی «بربال‌های دعا»که با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد اقامه نماز ، با موضوع‌های « نماز»، «دعا»، «مهدویت» و «پیروزی انقلاب» در دی ماه 1401 انتشار‌یافت، ازدیگر برنامه‌های جشن انقلاب بود و برهمین اساس نیز از برترین‌های بخش کودک، نوجوان و بزرگ‌سال این مسابقه با لوح سپاس و جایزه‌ قدردانی‌شد.

photo_۲۰۲۳-۰۲-۰۹_۱۶-۵۱-۲۶

photo_۲۰۲۳-۰۲-۰۹_۱۶-۵۱-۳۰

دربخش قصه‌گویی صوتی نیز زهرا جوانمرد با قصه «سکه‌های زرد پاییز» از زیاز شهرستان رودسر، مرسانا محمد با «سئوال موموکی»  از رشت و حسین حسین‌نژاد با قصه‌ی خاطره ماه از ماسال مورد تجلیل قرار‌گرفتند و ثنا رضازاده از رشت  و تکتم عربان از ماسال به ترتیب با قصه‌های «نماز‌جماعت» و «بوی صبح، بوی باران» به عنوان شایستگان تقدیر تشویق‌شدند.

بخوانید:  برگزاری ۳۰ کارگاه فرهنگی در ۸ سرای محله شهرداری قرچک

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ جشن چهل‌و‌چهارمین سالگرد پیروزی شکوه‌مند انقلاب  اسلامی ایران کمیته کودک ونوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان درحالی با همراهی مسئولان، کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برگزار‌شد که که تصویری از آینده‌سازان با نشاط، امید‌وار و فردایی امید‌آفرین برای ایران اسلامی به‌نمایش‌گذاشت.  

photo_۲۰۲۳-۰۲-۰۹_۱۶-۵۱-۳۴

«بهارانه دربهمن  که به همت دستگاه‌های عضو کمیته کودک ونوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان و به میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در رشت صورت‌گرفت، با صحبت‌های  سرپرست این مجموعه فرهنگی آغاز‌شد و سید‌جلیل میرعظیمی ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، از آمدن حق  فنا‌پذیری باطل صحبت‌کرد و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی را تحقق این وعده الهی دانست.

گفتنی‌است، آیین‌های چهل‌و چهارمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی از 12 تا 22 بهمن 1401برگزار‌می‌شود و کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مسئولیت کمیته کودک ونوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر سراسر کشور را برعهده دارد.

این آیین که روز پنج‌شنبه، 20 بهمن 1401 آغاز‌شد با اجرای فعالیت‌های متنوع کودک ونوجوان محور به پیش‌رفت. قصه‌گویی، خوانش شعر، اجرای نمایش مرد مهربان جنگل و پخش قصه‌های 90 ثانیه‌ای قصه‌گویان موفق و برگزیده، از جمله این برنامه‌ها بود که با هنر‌نمایی هنرمندان فعال در عرصه موسیقی سنتی و اجرای مسابقه حضوری ادامه‌یافت.

او در همین ارتباط، تلاش حداکثری تمامی ایرانیان را ضروری عنوان‌کرد و با مهم قلمداد‌کردن تمامی حرکت‌های سازنده‌گفت، این نقش‌های مثبت و موثر، در جورچین بزرگ آینده در کنار هم قرار‌گرفته و فردا‌های روشن ایران اسلامی را ترسیم خواهند‌کرد.

دعوت از حاضران، به ویژه کودکان و نوجوان برای حضور در اجتماع مردمی یوم الله 22 بهمن، پایان‌بخش صحبت‌های سید‌جلیل میرعظیمی به‌شمار‌می‌رفت و وی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی ایران، بهاری در زمستان بود، گفت: حضور همیشگی مردم مسلمان ایران اسلامی به سرسبزی هرچه بیش‌تر این بهار کمک‌می‌کند.  

بخوانید:  مراکز تحقیقاتی وزارت بهداشت ساماندهی می‌شوند

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

در این میان مهنا مرادی با قصه «سجاده آبی» از رضوانشهر، آنیسا خورسند‌فر و هلیا رحمتی  به ترتیب با قصه «نماز فرشته» و «قطره‌آبی» از بندرانزلی، قصه‌گویان برگزیده بخش تصویری بودند که تجلیل شدند و  سید حسام‌الدین محمدی با قصه «آیه‌ی نور»  از شاندرمن و سبحان سوناز با قصه«دعای مادربزرگ و نوه» نیز در جمع شایستگان تقدیر از آنان قدردانی‌شد.