بهبود عملکرد ابرخازن‌ها در خودروهای برقی با نانوکامپوزیت


بهبود عملکرد ابرخازن‌ها در خودروهای برقی با نانوکامپوزیت

خبرگزاری برنا؛ این الکترود کامپوزیتی از نانومیله سلنید کبالت وچند وجهی سلنید مس روی اکسید گرافن (CCS@GO) تشکیل شده است که خواص الکتروشیمیایی بی سابقه‌ای را ارائه می‌دهد. محققان امکان ساخت سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه این کامپوزیت را نشان دادند، که برای بهبود ذخیره‌سازی و نگهداری بار، افزایش انرژی و چگالی بار در ابرخازن‌ها قابل استفاده هستند. ویژگی‌های بهبود یافته ابرخازن به مورفولوژی منحصر به فرد مواد الکترود نسبت داده می‌شود.

منبع

پروفسور کیم و همکارانش، نشان دادند که الکترود کامپوزیتی حاصل فضای فراوانی را برای مهاجرت یون‌ها فراهم می‌کند و واکنش‌های ردوکس فارادایی سریع را امکان‌پذیر می‌نماید. این الکترود نانوکامپوزیتی منجر به عملکرد ذخیره‌سازی بالا در یک سلول الکتروشیمیایی می‌شود. این تیم ویژگی های الکتروشیمیایی پیشرفته را به مورفولوژی منحصر به فرد و سطح بالای مواد الکترود جدید نسبت دادند.

دستگاه‌های الکترونیکی نسل بعدی و وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEVs) برای عملکرد خوب به دستگاه‌های ذخیره انرژی با شارژ عالی نیاز دارند. در حال حاضر، اکثر دستگاه‌های ذخیره بار از الکترودهای سولفید فلزی معمولی یا ابرخازن مبتنی بر اکسید فلز ساخته می‌شوند. با این حال، هدایت الکتریکی ضعیف و چگالی انرژی کم، چالش‌های اصلی در استفاده از ابرخازن‌ها هستند که کاربرد تجاری آن‌ها را محدود می‌کنند.


|