بهینه سازی ۱۷ سایت اطراف حرم مطهر رضوی

وی ادامه داد: چهار سایت سیار در باغ رضوان، موزه مردم شناسی، بست شیخ بهایی و پایین خیابان از اپراتور همراه اول فعال شده، همچنین دو سایت سیار در اطراف حرم برای اپراتور ایرانسل فعالیت می کند که از این طریق ظرفیتهای صوت و داده‌ها را تامین و پشتیبانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از سی‌ام شهریور ماه در محورهای ورودی داورزن، بجستان، گناباد و قوچان پیامکهایی به منظور هشدار در رانندگی و مراقبت از زائران پیاده به رانندگان ارسال می‌شود، گفت: این امر به منظور انجام سفرهای ایمن برای زائران صورت می‌گیرد تا اتفاق ناگواری برای رانندگان و زائران پیاده رخ ندهد.

وی همچنین به فریز شدن توسعه شبکه اشاره کرد و گفت: برای اینکه تداخلی در فعالیت اپراتور ها نداشته باشیم در این مدت توسعه شبکه فریز و فقط عملیات نگهداری انجام میشود.

دلگیر با بیان اینکه ۱۷ سایت اطراف حرم بهینه سازی شده، خاطر نشان کرد: ظرفیت این سایت ها از ۳ آنتن به ۴ آنتن اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی افزود: با توجه به برگزاری مراسم عزاداری در روزهای آخر ماه صفر در راستای استفاده بهینه زائران از فضای مجازی و برقراری ارتباطات فناورانه، برنامه ریزی های ما از ۲۰ روز قبل آغاز و تا پایان این مراسم ادامه دارد.

دلگیر با بیان اینکه در نصب تجهیزات سرویس دهی موبایل به همکاری و مشارکت مردم نیاز داریم، افزود: تا سال آینده می‌خواهیم ۲۰۰ سایت برپا کنیم که این امر نیاز دارد تا مردم مشارکت کافی داشته باشند، این سایت ها در محدوده تشعشعات امن می باشد و با نصب آنها سرویس با کیفیت تری به مردم ارائه می شود.

بخوانید:  «از زمانی که ابراهیم سوخت» در بازار کتاب
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی به فعالیت گشتهای فیبر نوری به صورت ۲۴ ساعته اشاره کرد و ادامه داد: شبکه های اپراتور های ما آماده در حال فعالیت است همچنین اپلیکیشن های داخلی و سایت های داخلی باز بوده و زائران می‌توانند برای گرفتن تاکسی اینترنتی و خرید بلیت اقدام کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، ادامه داد: برای اینکه مشکلی در تامین ظرفیت‌ها نداشته باشیم شیفت های نگهداری تیم ها در کوتاهترین زمان به صورت ۲۴ ساعته فعال و تمام مرخصی ها لغو شده است.

انتهای پیام/منبع