به بازی های قوی تری نیاز داریم/ دستاورد کافا ایجاد ذهنیت قهرمانی برای بچه ها بود

مهاجم تیم ملی ایران درباره اینکه عده‌ای معتقد بودند تیم ایران نباید در مسابقات کافا شرکت می‌کرد، گفت: شما وقتی مقابل تیم‌های بزرگتر بازی می‌کنید کیفیت تیم بالاتر می‌رود، ولی ما در این تورنمنت توانستیم به اهداف‌مان برسیم و پلن‌ها را انجام دهیم. همانطور که گفتم مهمترین دستاور این بازی‌ها همان ذهنیت قهرمانی است که باید در بچه‌ها به وجود می‌آمد.

 

منبع

مهاجم تیم ملی ایران در مورد دیدار فینال تورنمنت کافا مقابل ازبکستان توضیح دااد: بازیکنان ما اکثرا از اروپا آمدند و خستگی آنها بیشتر است. بعد از یک فصل دراز مدت و جام جهانی که در نیم‌فصل بود فشار زیادی روی اکثر بازیکنان بود. این هم خیلی روی بچه‌ها تأثیر گذاشت. اول بازی هم اتفاق بدی برای بچه‌ها افتاد و خدا را شکر برخورد علیرضا بیرانوند و سعید عزت‌الهی به خیر گذشت. بعد از آن به تیم شوک وارد شد؛ متأسفانه نتوانستیم خوب بازی کنیم، ولی رفته رفته بهتر شدیم. نیمه دوم هم یک گل زدیم و بعد طبیعی است وقتی در فینال یک گل زدید مقابل حریفی که در زمین خودش بازی می‌کند و تیم قابل احترامی است؛ پرس‌شان را بالاتر آوردند و ما هم می‌خواستیم بردمان را حفظ کنیم. همانطور که گفتم ذهنیت قهرمانی برای ما خیلی مهم‌تر بود و ما ریسک نکردیم تا خدای نا کرده اتفاق دیگری بیفتد.

طارمی در مورد انتشار استوری مشترک بازیکنان تیم ملی و همچنین وجود منتقدان زیاد از این تیم گفت: وقتی یک تیم متحد است چنین استوری منتشر می‌شود. در هر زمینه‌ای منتقد وجود دارد. شما نمی‌توانید همیشه بگویید من کامل هستم؛ هیچ بازیکنی و هیچ تیمی کامل نیست. ما به همه احترام می‌گذاریم و تمام سعی‌مان را می کنیم که پرچم ایران را هر روز بالاتر ببریم.

بخوانید:  ورود دستگاه قضایی گلستان برای جلوگیری از انقراض فسیل زنده دریای خزر

وی در مورد انتخابش به‌عنوان برترین گلزن و بهترین بازیکن مسابقات کافا یادآور شد: هیچ‌کس به طور فردی نمی‌تواند در رشته گروهی به موفقیت برسد. این از تلاش همه بچه‌ها می‌آید و از آنها تشکر می‌کنم که به من کمک کردند تا گل‌های زیادی بزنم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

طارمی: به بازی های قوی تری نیاز داریم/ دستاورد کافا ایجاد ذهنیت قهرمانی برای بچه ها بود