به دنبال تسری فرایندهای الکترونیک در همه انتخابات‌ها هستیم 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور بیان کرد: به دلیل الکترونیکی بودن انتخابات در ۸ شعبه، نیازی به ثبت اثر انگشت رأی‌دهندگان نیست. واجدین شرایط رأی‌دهی متولدین ۲۱ اردیبهشت ۸۵ و قبل از آن هستند. این افراد که ۲۲۸ هزار نفر را شامل می‌شوند 

انتهای پیام/منبع

دبیر ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: عکسدار بودن شناسنامه الزامی نیست و شناسنامه‌های قدیمی که کد ملی ندارد قابل استفاده نیست و مدرک شناسایی حتما باید دارای کد ملی باشد. 

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: بعد از اینکه پایان رای گیری رسما از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام میشود، دوستان می‌توانند شمارش آرا را آغاز کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، گفت: : از ساعت ۸ صبح در ۱۵ استان، ۲۲ حوزه انتخابیه، ۹۰ نامزد برای ۴۵ کرسی از ۲۹۰ کرسی رقابت می‌کنند. ۱۱۵۱۰ شعبه برای مرحله دوم انتخابات براساس نظر هیات‌های اجرایی تعیین شده است. تمامی گزارشات از ۲۲ خوره اینگونه بوده که تا الان مشکلی نبوده و دستگاه‌های الکترونیک به خوبی کار کردند و زحمت و دشواری برای رای‌دهندگان پیش نیامده است. 

وی با اشاره با اطلاعیه‌های صادر شده از سوی ستاد انتخابات کشور، گفت: از مردم عزیز درخواست داریم به دلیل جلوگیری از ازدحام، در ساعات اولیه رای‌گیری به شعب مراجعه کرده و از مراجعه در ساعات پایانی خودداری کنند. 

وی اظهار کرد: دستگاه‌های الکترونیک با استقبال مردم مواجه شده است و سرعت خوبی دارد و در وقت و هزینه صرفه‌جویی میشود. به دنبال تسری فرایندهای الکترونیک در همه انتخابات‌ها هستیم و امیدواریم با کار کارشناسی که بین وزارت کشور و شورای نگهبان شکل گرفته این موضوع ادامه داشته باشد. 

بخوانید:  رویای صد ساله برای تولید برق از هوا محقق شد