به زودی به تهران سفر می‌کنم

دکتر امیرعبداللهیان از تسهیلات و ترتیبات خوب فراهم شده توسط عربستان برای سفر حجاج ایرانی بمنظور انجام حج تمتع تشکر و قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان: زمینه برای گشایش سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌ها در ایران و عربستان فراهم است/ بن فرحان: به زودی به تهران سفر می‌کنم

وزیر امور خارجه کشورمان افزود در گفتگوهای قبلی در خصوص ضرورت تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور صحبت کردیم و سفر آتی جنابعالی به تهران نیز فرصتی برای گفتگو و تبادل نظر بیشتر بمنظور تقویت روابط دوجانبه در زمینه های مختلف خواهد بود.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز در این دیدار از پیشرفت‌های بسیار خوب حاصله در روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد.


وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که در پاسخ به دعوت بعمل آمده، بزودی به تهران سفر خواهد کرد.

طرفین در این دیدار، سلام های گرم متقابل رؤسای دو کشور را به یکدیگر ابلاغ کردند.


انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان که بمنظور شرکت در اجلاس دوستان بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بودند، بطور دوجانبه با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان بریکس را نیز فرصت جدیدی برای همکاری های چندجانبه میان ایران و عربستان و دیگر کشورهای عضو این گروه بویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری برشمرد.

منبع
آیا این خبر مفید بود؟

وی از کمک های ارزشمند طرف ایرانی در استقبال از هیات فنی عربستانی بمنظور زمینه سازی برای گشایش سفارت و سرکنسولگری عربستان در ایران تشکر کرد و افزود با همکاری بسیار خوب دو طرف از مراحل تعیین سفرا و زمینه سازی برای گشایش نمایندگی های سیاسی و کنسولی بسرعت عبور کردیم و در حال حرکت به سمت مرحله جدیدی از روابط دو کشور هستیم که تأمین کننده منافع دو ملت و کل منطقه خواهد بود.

بخوانید:  تحقق 90 درصدی تعهد اشتغال آذربایجان شرقی در سال جاری

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف