بوشهر به سومین شهر بدون گدای ایران تبدیل می‌شود

احمدپور بیان کرد: در مرحله پایانی طرح، توانمندسازی افراد مستعد اشتغال با ارائه آموزش‌های موردنیاز به آنان دنبال خواهد شد تا بتوانند متناسب با توانایی خود وارد بازار کار شوند.

وی در پایان افزود: از شهروندان نیز انتظار داریم تا در اجرا طرح ساماندهی کمال همکاری داشته باشند تا بوشهر به شهری زیبا و عاری از متکدیان و کودکان کار و در آینده نزدیک به سومین شهر بدون گدای ایران تبدیل شود.منبع وی بیان کرد: با گذشت ۴۵ روز، در مرحله دوم طرح آموزش‌های شهروندی با گستره بیشتری دنبال و این مهم با تبلیغات محیطی، ساخت موشن گرافیک و انتشار پوسترهایی در فضای مجازی انجام گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: در مرحله دوم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر گشت‌های شبانه روزی و نامحسوس در بوستان‌ها و معابر شهری راه‌اندازی کرد تا از حضور متکدیان و کودکان کار در این اماکن جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم با انتخاب پیمانکاری جمع آوری کودکان کار، متکدیان و افراد کارتن خوب از هفته گذشته آغاز شده است.

به گزارش برنا؛ امیرحسین احمدپور گفت: از پنج ماه پیش اجرای طرح جمع آوری متکدیان و کودکان کار در دستور کار شهرداری بندر بوشهر قرار گرفته و در این راستا نسبت به ارائه آموزش شهروندی و ایجاد نگرش برای جمع آوری متکدیان و کودکان کار آغاز شد.

بخوانید:  ترسناک ترین جنگل های ایران را بشناسید