بیست و سومین مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا، خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این شرکت مجری پروژه‌های ریلی است، یادآور شد: در دولت سیزدهم پروژه‌های ریلی در حال ساخت اولویت بندی شد و پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی و هزینه بالاتر در اولویت تکمیل و بهره‌برداری قرار گرفت.
وی افزود: بر همین مبنا سال گذشته پروژه زاهدان_ خاش به عنوان بخشی از کریدور ریلی شرق کشور به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بهره‌برداری از ۴ پروژه دیگر به طول ۴۰۷ کیلومتر مسیر ریلی جدید برای امسال هدفگذاری شده که از میان آن‌ها، راه‌آهن بستان آباد به تبریز به بهره‌برداری رسید و به این ترتیب اتصال به مرکز استان آذربایجان شرقی ممکن شد.
به گفته خادمی دومین پروژه، اتصال کردستان به شبکه ریلی و احداث مسیر ریلی همدان به سنندج بود که این راه‌آهن بخشی از کریدور شرق به غرب به شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور هدف این مسیر ریلی را تمرکز بر جابه‌جایی بار دانست و افزود: تلاش می‌کنیم کارخانجات هم با متصل شدن به این شبکه‌ ریلی بتوانند از امکانات استفاده کنند.
به گفته خادمی تا کنون ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه  هزینه شده و ارزش روز آن ۱۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده و یکی از کامل‌ترین مسیرهای ریلی با زیباترین ایستگاه راه‌آهن در سنندج است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۱۴ هزار کیلومتر مسیر ریلی در کشور گفت: حدود ۳۳۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در دست احداث است و حدود ۵ هزار کیلومتر راه‌آهن نیز در حال مطالعه قرار دارد.

بخوانید:  ۲۵ میلیارد تومان برای فدراسیون هزینه کردم

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان اینکه راه‌آهن همدان_ سنندج با حضور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با اجرای این پروژه بیست و سومین مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

انتهای پیام/منبع