بیشتر شهرهای استان فارس در وضعیت آبی کروونا هستند


دکتر حسینی: بیشتر شهرهای استان فارس در وضعیت آبی کروونا هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس، گفت: با حذف رنگ قرمز و نارنجی از نقشه کرونا طی هفته های اخیر، هم اکنون بیشتر شهرهای استان فارس در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر سید وحید حسینی شنبه ۲۸ آبان در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، افزود: هم اکنون شهرهای نیمه شمالی استان فارس شامل آباده؛ خرم بید؛ بوانات؛ سرچهان؛ پاسارگاد؛ ارسنجان؛ خرامه؛ زرقان؛ بیضاء؛ سروستان و خفر در وضعیت زرد و دیگر شهرستان ها در وضعیت آبی هستند.

او با قدردانی از مردم و مدافعان سلامت استان برای دستیابی به وضعیت کنونی کرونا در استان، ابراز امیدواری کرد با تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، شهرهای زرد استان نیز به رنگ آبی درآیند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با توجه به وجود فصل سرما که با افزایش خطر شیوع بیماری های تنفسی همراه است، همچنین شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان، ضرورت دارد تا حد امکان نسبت به رعایت بهداشت به ویژه حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و استفاده از ماسک، پایبند باشیم.

حسینی با بیان اینکه هنوز عده زیادی از جمعیت هدف، دزهای تکمیلی واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، تاکید کرد: از گروه های در معرض خطر به ویژه افراد سالمند، کودکان، مادران باردار و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند دیابت، فشارخون بالا، همچنین افراد دچار نقص سیستم ایمنی می خواهیم تا نسبت به دریافت واکسن کرونا و ارتقای ایمنی خود اقدام کنند.

او همچنین در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، با اشاره به آخرین نقشه رنگ بندی کرونا در استان فارس، گفت: هر چند با کاهش موارد ابتلا و بستری کووید۱۹ در استان روبرو هستیم، اما ویروس کرونا نشان داده است با جهش های جدید می تواند تمام محاسبات علمی را بر هم زند.

حسینی با اشاره به این موضوع که در مقابل کاهش موارد شناسایی، بستری و فوت ناشی از کرونا، با مجموعه ای از بیماری های تنفسی روبرو هستیم، مهم ترین راهکار مراقبتی در برابر این گروه از بیماری ها، رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

رئیس علوم پزشکی شیراز با اشاره به اثربخشی نشست های ستاد کرونا دانشگاه در مدیریت این بیماری، بر لزوم ادامه برگزاری هفتگی این نشست و پیاده سازی برنامه های مدیریتی و کنترل این بیماری تا زمان رفع کامل اپیدمی کرونا تاکید کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست گفت: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی(WHO) در یک هفته گذشته در کشورهایی که سیاست صفر (zero policy) را به عنوان هدف خود انتخاب کرده بودند، شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری ناشی از ابتلا به کووید۱۹ بوده ایم.

دکتر عباس رضائیان‌زاده با بیان اینکه سویه گزارش شده در این کشورها گونه اُمیکرون و بیشترین تعداد موارد گزارش شده مربوط به کشور چین بوده است، به کاهش موارد مراجعه به مراکز منتخب، اشاره و از ادغام مراکز منتخب پیشگیری و درمان سرپایی کرونا و آنفلوآنزا در مراکز خدمات جامع سلامت خبر داد.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع