بیش از ۲ هزار پروژه در سطح مناطق یازده گانه شهرداری شیراز در حال اجرا است

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ، رضا جاویدی امروز، ۲۰ آبان در نشست هم‌اندیشی یاوران شورا در منطقه ۶ شهرداری شیراز، به حوزه فنی و عمرانی اشاره کرد و گفت: در این حوزه بیش از ۲ هزار  پروژه خرد و کلان در سطح مناطق در دست اجراست.

جاویدی تأکید کرد: در حوزه معاونت مالی و اقتصادی، پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حال به ثمر نشستن است و امروز می‌توان گفت جذب سرمایه‌گذار در این شرایط خاص اقتصادی کار بسیار دشواری است، اما پروژه‌های احداث آکواریوم شیراز در بوستان دراک با مشارکت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای کلنگ زنی شد و پارک آبی در پایین‌دست این مجموعه هم‌اکنون در حال اجراست.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز بیان کرد: امروز هدف‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نوسازی هزار دستگاه تاکسی است.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی نیز برنامه‌های متنوع، برگزاری جشن اعیاد، مناسبت‌ها، آموزش فرهنگ شهروندی، ارتقای سطح خدمات در فرهنگسراها در حال اجرا است و ۱۱ مجموعه سرپوشیده ورزشی در سطح مناطق که در سفر اخیر هیئت دولت کلنگ‌زنی شد، از جمله اقدامات این حوزه است.

جاویدی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری در این خط وظایف و تعهدات خود را انجام داده است، اما با تعهداتی که دولت در تأمین واگن بر عهده دارد، این موضوع هنوز عملیاتی نشده است و این خط تنها ۴ ساعت در روز ارائه خدمات دارد.

جاویدی همچنین به تشریح وضعیت خط ۳ و ۴ مترو پرداخت و اضافه کرد: عملیات عمرانی خط ۳ از تقاطع غیرهمسطح  بصیرت تا ایستگاه راه‌آهن شیراز در حال اجرا است.

بخوانید:  استقبال ویژه پرسپولیسی ها از ملی پوشان

سخنگوی شهرداری شیراز همچنین اظهار امیدواری کرد: به‌زودی پروژه‌های سرمایه‌گذاری همچون تله‌کابین در بوستان دراک، باغ پرندگان، سرزمین برفی برای تفریح قشر نوجوانان و جوانان احداث خواهد شد. همچنین در سطح منطقه ۳ با اعلام فراخوان برای احداث شهربازی در این منطقه، پیمانکار پروژه تعیین و به‌زودی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرداری شیراز آمادگی لازم برای خرید واگن را دارد اما با توجه به ضوابطی که در این‌ حوزه وجود دارد این اقدام باید از سوی دولت انجام شود.

جاویدی ادامه داد: در حوزه توسعه خدمات شهری نیز نوسازی ناوگان ماشین‌آلات شهرداری آغازشده است که به زودی بیش از چند دستگاه خودرو سبک و سنگین به سطح مناطق تخصیص داده می‌شود.

انتهای پیام منبع

وی همچنین به افزایش ایمنی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته ۲ ایستگاه مجهز و بزرگ آتش‌نشانی افتتاح شد و چند ایستگاه دیگر نیز در حال احداث است.

سخنگوی شهرداری شیراز تصریح کرد: شاهد افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و ون در سفر اخیر هیئت دولت بودیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز  تأکید کرد: صدای شهروندان در سامانه همیشه بیدار ۱۳۷ شنیده می‌شود و به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هرگونه پیشنهاد و انتقادات شهروندان هستیم.

وی با اشاره به خدمت‌گزاری یک‌ساله شهردار شیراز در عرصه مدیریت شهری این کلان‌شهر، افزود: اقدامات ارزشمندی در این یک سال تحت عنوان مهر تا مهر با سیاست‌گذاری و همراهی شورای اسلامی شهر  و شهرداری شیراز رقم خورد.

وی افزود: خط ۴ مترو  که در سفر اخیر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت به شیراز کلنگ‌زنی شد، نیز از بلوار رازی تا حرم‌های مطهر سید علاءالدین حسین (ع) و حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) و در ادامه به خیابان انقلاب که به خط ۲ متصل می‌شود، آغاز شده است.

بخوانید:  ثبات در بازار برنج

سخنگوی شهرداری شیراز اضافه کرد: مشارکت یاوران شورا به‌عنوان معتمدین محلات در اداره شهر یک امر ضروری است و از آن استقبال می‌کنیم.

جاویدی اظهار کرد: شهرداری کلان‌شهر شیراز علاوه بر برگزاری میز خدمت در سطح مناطق، در راستای جهاد تبیین، امیدآفرینی و اقدامات و تلاش‌های شهرداری در بخش‌های مختلف اطلاع‌رسانی خواهد کرد و متقابلاً نیاز و درخواست‌های هر منطقه که از سوی یاوران شورا در مناطق مطرح می‌شود، احصا خواهد شد تا در بودجه سال آینده به‌عنوان آنچه مردم از شهرداری می‌خواهند با سیاست گذاری شورای اسلامی شهر مدنظر قرار گیرد.

جاویدی بیان کرد: آسفالت معابر با توجه به آغاز جهش آسفالت از مردادماه تاکنون با هدف گذاری ۶ میلیون مترمربع طی ۲ سال با اعتباری بالغ ‌بر ۱۲ هزار میلیارد ریال در حال انجام است.

جاویدی گفت: در حوزه خدمات شهری کلنگ زنی و ساخت تصفیه‌خانه محلی در سطح منطقه ۶  انجام شده است که با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، پساب آب فاضلاب شهری در این تصفیه‌خانه مدرن بدون بو و آلودگی زیست‌محیطی تصفیه و برای آبیاری فضای سبز منطقه انجام می‌شود.

سخنگوی شهرداری شیراز ادامه داد: در حوزه حمل‌ و نقل و ترافیک امروز شیراز تنها کلان‌شهری است که هم‌زمان علاوه بر افتتاح یک خط مترو در سال‌های گذشته، همزمان ۳ خط دیگر عملیات عمرانی آن‌ها در دست اجراست و همچنین فاز یک خط ۲ مترو که از میدان قهرمانان در شهرک میانرود تا میدان امام حسین(ع) در دهه فجر سال گذشته افتتاح و هم‌اکنون در حال مسافر گیری است.