بیش از ۸ هزار نفر عوامل برگزار کننده انتخابات در استان ایلام هستند

استاندار ایلام افزود: امروز چشم دشمنان این نظام به نتیجه‌ انتخابات در کشور دوخته شده است و دشمنان با استفاده از همه‌ توان و ظرفیت و صرف همه‌ مخارج تبلیغاتی، از هیچ‌گونه تلاشی برای کاهش مشارکت دریغ نمی‌کنند و دوستداران و دلدادگان این نظام و انقلاب و جبهه‌ مقاومت امیدوار هستند که انتخابات پرشور و باشکوه برگزار شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه عوامل برگزاری انتخابات، محل شعب اخذ رای را تا زمان برگزاری انتخابات رصد و مورد بازدید قرار دهند و اطمینان حاصل کنند که شعبات اخذ رای برخوردار از همه‌ امکانات باشند،افزود:منبع اصلی اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان، روابط عمومی استانداری و صدا و سیمای مرکز ایلام است.منبع

وی با بیان اینکه انتخابات نتیجه‌ تبلور فکری مردم است، تصریح کرد:حضور در انتخابات تکلیف ملی و شرعی است  و باید همه تسهیل‌گری کنیم که زمینه‌ساز حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

وی به تعداد شعبه‌های در نظرگرفته شده برای برگزاری انتخابات در استان اشاره کرد و اظهار داشت: برای انتخابات پیش رو ۶۳۳ شعبه در نظرگرفته شده است که از این تعداد، ۴۴۶ شعبه ثابت و ۱۸۷ شعبه سیار و از مجموع ۶۳۳ شعبه، ۳۴۴ شعبه شهری و ۲۸۹ شعبه روستایی است.

به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام؛ حسن بهرام نیا درهمایش فرمانداران شهرستان های استان که درمحل سالن شهیدرجایی استانداری ایلام برگزار شد،افزود:در بحث انتخابات، وزارت کشور و ستاد انتخابات وظیفه‌ تسهیل‌گری دارند و باید بسترها را برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی فراهم کنند.

نماینده‌ عالی دولت در استان ایلام با اشاره به فعالیت دو کانال تلویزیونی در استان، اظهار داشت: صدا و سیمای ایلام دو کانال انتخاباتی در استان راه‌اندازی کرده و خوشبختانه مورد اقبال همگانی قرار گرفته و این کانال‌ها تسهیل کننده و بسترساز انتخاب اصلح است.

بخوانید:  رئیس‌جمهور کره جنوبی در ویدئوی افشا شده: قانونگذاران آمریکایی احمق هستند

بهرام نیا در خصوص آخرین مهلت انصراف نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی دراستان گفت: ساعت هشت صبح روز سه‌شنبه ۸ اسفندماه، آخرین مهلت انصراف نامزدهای مجلس شورای اسلامی است که باید به مراکز حوزه‌های انتخابیه مراجعه کنند و از این تاریخ و ساعت به بعد، هیچ‌گونه درخواستی از سوی نامزدها برای انصراف از ادامه‌ رقابت‌های انتخاباتی پذیرفتنی نیست.

نماینده‌ عالی دولت در استان ایلام با بیان اینکه در حال حاضر۷۱ نامزد در عرصه‌ انتخابات با هم رقابت می‌کنند، تصریح کرد: از این تعداد، ۵۶ نامزد مربوط به حوزه‌ انتخابیه‌ ایلام و ۱۵ نامزد مربوط به حوزه‌ انتخابیه‌ دهلران است.

بهرام‌نیا با تاکید بر این مطلب که نامزدها باید در رعایت قانون پیشگام باشند، گفت: مهم‌ترین موضوع برای عوامل برگزاری انتخابات و نامزدها “قانون‌مداری” است و تخطی از قانون موجب ریزش آرا می‌شود و از روز شروع آغاز فرآیند تبلیغات، بهترین معیار، احترام به قانون و قانون‌مداری است.