بیماری کلید در قفل چیست؟

بهترین کار برای از بین بردن این سندرم، انجام تکنیک‌هایی برای شل کردن عضله دترسور مانند تنفس آهسته و آرام کردن کف لگن با یک سری ورزش ها است.

خوشبختانه تنها با تغییر این عوامل می‌توانیم با بسیاری از مواردی که باعث میل شدید و غیر قابل کنترل به استفاده از سرویس بهداشتی در طول روز می‌شوند، مقابله کنیم.

 

 

 

 

 

برخی عوامل مؤثر در این وضعیت عبارتند از تغذیه نامناسب، عادت‌های بد هنگام استفاده از سرویس بهداشتی و استرس.

 منبع عادات بد در دستشویی شامل غلط نشستن در سرویس بهداشتی و در نهایت استرس منجر به سفت شدن عضلات کف لگن و مشکل در انقباض لازم می‌شود. سعی کنید این عادات را ترک کنید و استرس روزانه خود را کاهش داده و کنترل کنید.

تغذیه نامناسب می‌تواند منجر به تحریک مثانه شود که باعث می‌شود بیشتر به دستشویی بروید؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید بی اختیاری ادرار دارید از خوردن غذا‌هایی مانند گوجه‌فرنگی ، سلتزر (نوعی قرص جوشان) ، قند‌ها و قهوه خودداری کنید.

همان طور که دریافتید یک رفتار اشتباه مانند استرس داشتن می‌تواند به عادتی مضر تبدیل شود و ما را به بیماری مبتلا کند.

 

پیشنهاد می‌شود سعی کنیم در مقابل اتفاقات روزمره در زندگی سنجیده و درست رفتار کنیم تا دچار عارضه‌های مختلف جسمی و روحی نشویم.


یکی دیگر از دلایل این اتفاق ناگهانی، همان طور که اشاره شد به دلیل سفت شدن عضله دترسور است. این عضله از لحاظ آناتومیکی در قسمت بیرونی مثانه قرار دارد.

بخوانید:  می‌خواهیم رویای خود را محقق کنیم/ بیرانوند در بازی فردا غایب است

 

 

بیشتر این نوع بی‌اختیاری‌های ادراری به دلیل عادت‌هایی است که از انتخاب‌های نادرست در سبک زندگی شکل می‌گیرند.

علت نام‌گذاری سندرم “کلید در قفل” این است که درست زمانی که کلید را در قفل خانه خود می‌گذارید، نیاز شدید به استفاده از سرویس بهداشتی به شما دست می‌دهد.