تامین حیوانات آزمایشگاهی ویژه کارهای پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

انتهای پیام

دکتر جواد محمودی فلسفه تشکیل این شرکت را استانداردسازی و تسهیل تحقیقات عنوان و تاکید کرد:تمام استاندارها برای تکثیر و ارائه حیوانات آزمایشگاهی  خالص در این شرکت فراهم شده است.


وی گفت: این شرکت مشرف به دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سایت دانشگاه مستقر است و تمام محققین استان آذربایجان شرقی و استان های همجوار می توانند با مراجعه حضوری یا با تماس تلفنی با شماره های همراه؛ 09143095355 و 09149038689 اقدام به ثبت سفارش و تامین نمونه حیوانات آزمایشگاهی کنند. 

دکتر جواد محمودی – عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیر فنی شرکت هماطب تبریز در این نشست با بیان تاریخچه ی فعالیت های این شرکت گفت: شرکت هما طب تبریز در سال 1398 ثبت  شد و از سال 1401 مراحل اجرایی آن با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مرکز تحقیقات علوم اعصاب و مرکز بیوتکنولوژی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جانمایی در سایت دانشگاه و جنب دانشکده بهداشت آغاز به کار کرد.

 

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

تامین حیوانات آزمایشگاهی ویژه کارهای پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز
آیا این خبر مفید بود؟

رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با پیگیری و حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مرکز تحقیقات علوم اعصاب و مرکز بیوتکنولوژی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در قالب شرکت هما طب تبریز برای نخستین بار اقدام به تکثیر، تولید و ارائه حیوانات آزمایشگاهی در سایت دانشگاه کرده است.

بخوانید:  جوانگرایی در بانک ملت/ حمید یادروج مدیر روابط عمومی بانک ملت شد

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،  مهدی فرهودی در مصاحبه با خبرنگاران روابط عمومی با برشمردن مزیت های این مرکز اظهار کرد: عدم امکان تامین حیوانات آزمایشگاهی از استان مشکلاتی داشت از جمله اینکه؛ محققین مجبور به تامین آن از تهران یا سایر استان ها بودند که در این مسیر علاوه بر زمانبر بودن زنجیره تامین، هزینه ها و مشکلات حمل نمونه از مبداء تا تبریز، احتمال تلف شدن و وارد شدن استرس به نمونه های مورد آزمایش و امکان اختلال درتحقیق، کار را برای محققین سخت می کرد که با راه اندازی این شرکت و رفع این دغدغه ها و با اطمینان از خلوص نمونه ها این موارد مرتفع شد.

وی با اشاره به اهتمام ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه در توسعه این مرکز ادامه داد: هسته اصلی شرکت هما طب، اعضای هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند و این مجموعه با تکیه بر پتانسیل اساتید فعال در حوزه پژوهش  که تحصیلات و تجربیات مرتبط با حوزه کار با حیوانات آزمایشگاهی را دارند، راه اندازی شد.

 


دکتر مهدی فرهودی از توسعه این مجموعه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از برنامه های توسعه ای و آتی این شرکت، تکثیر گونه های دیگر حیوانات آزمایشگاهی است و اقداماتی نیز در این خصوص انجام شده است که بعد از تکمیل فرایند اعلام خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر در این شرکت نژادهای مختلف جوندگان از جمله رت و موس تکثیر، تولید و ارائه می شود.

بخوانید:  جشن بزرگ کتاب سنندج برگزار می‌شود

منبع