تاکید استاندار بر تکمیل پروژه موزه دفاع مقدس لرستان


تاکید استاندار بر تکمیل پروژه موزه دفاع مقدس لرستان

فرهاد زیویار بر تکمیل پروژه موزه دفاع مقدس استان لرستان تاکید کرد .

 به   گزارش   خبرگزاری  برنا  از  لرستان ؛  زیویار در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ستاد گرامیداشت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس ، اظهار کرد: این ایام مصادف است با سالگرد عملیات غرور آفرین مرصاد که رزمندگان استان لرستان نقش پر رنگی در انهدام تهاجم دشمن و منکوب کردن نقشه منافقین کور دل داشتند که یاد و خاطره رزمندگان سرافراز استان لرستان را در این عملیات گرامی میداریم.

او با اشاره به اهمیت حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ، افزود: عملیات اجرایی ساخت باغ موزه دفاع مقدس از سال ۱۳۹۰ در لرستان شروع شده و یکی از مجموعه های منحصر به فرد کشور می باشد که فضا و  سازه خوبی برای آن در نظر گرفته شده و در مراحل نهایی افتتاح و بهره برداری قرار دارد.

 زیویار  با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس پرچم و هویت ما است، خاطرنشان  کرد: علیرغم تلاش مسئولین در  دوره های قبل عملیات اجرایی این مجموعه در سال گذشته به علت کمبود منابع مالی متوقف شد که با سفر ریاست محترم جمهور و پیگیری هایی که در این زمینه انجام شد عملیات ساخت و تکمیل آن تداوم پیدا کرد.

 استاندار لرستان با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی این پروژه، گفت:چنانچه روند کار به همین صورت انجام پذیرد این مجموعه در هفته دفاع مقدس سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری خواهد بود.

 زیویار بیان کرد: این مجموعه با دارا بودن بخش های مختلف و مجهز، مجموعه ای منحصر به فرد است که برای تکمیل آن در سفر ریاست جمهوری اعتباری معادل ۲۵ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است تا در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد استفاده علاقمندان سراسر کشور قرار گیرد.

 استاندار لرستان تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا طرح‌های نیمه تمام استان و خصوصاً این طرح به سرانجام برسد.

انتهای پیام

 

منبع