تاکید امیرعبداللهیان بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان

انتهای پیام/

وزیر خارجه آذربایجان افزود، کشورش به دنبال ارتقای روابط با همسایگان خود است و با اشاره به نگرانی های ایران درخصوص مسائل مرزی تصریح کرد، جمهوری آذربایجان چشم داشتی به خاک هیچ کشوری ندارد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر این که منطقه تحمل جنگ جدیدی را ندارد اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران طرفین این مناقشه را به خویشتن داری فرا می خواند. 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، در خصوص تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی به تبادل نظر پرداخت.

جیحون بایرام‌اف نیز در این گفتگو، دیدگاه های ایران و آذربایجان درباره آینده منطقه را نزدیک به هم ارزیابی کرد و با قدردانی از تلاش ایران برای کمک به حل مناقشه با ارمنستان، گزارشی از درگیری های اخیر ارائه داد. 


وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، با ابراز نگرانی شدید از شروع دور تازه درگیری ها میان آذربایجان و ارمنستان، برآمادگی کشورمان برای کمک به حل و فصل موضوع به صورت مسالمت آمیز و از طرق سیاسی تاکید کرد. 

منبع

امیرعبداللهیان اظهار داشت: ما همواره بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان تاکید داریم.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

بخوانید:  مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سراسر استان فردا شنبه تعطیل هستند

تاکید امیرعبداللهیان بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد : ما مرز ایران و ارمنستان را نیز یک راه ارتباطی تاریخی می دانیم که باید بدون تغییر حفظ شود. 

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با همتای آذربایجانی خود اظهار داشت: ما همواره بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان تاکید داریم.