تاکید امیرعبداللهیان بر همکاری با پاکستان درباره امور افغانستان


تاکید امیرعبداللهیان بر همکاری با پاکستان درباره امور افغانستان

در تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر امور خارجه پاکستان،آخرین تحولات و مناسبات دوجانبه و بین المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و بلاول بوتور زرداری وزیر امور خارجه پاکستان،آخرین تحولات و مناسبات دوجانبه و بین المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

امیرعبداللهیان از موضع پاکستان در محکومیت اقدام تروریستی داعش در حرم حضرت شاهچراغ (ع) شیراز تشکر کرد و ضمن ابراز تاسف و همدردی دوباره در خصوص حادثه سیل اخیر در پاکستان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت شریف پاکستان در راستای کاهش رنج  آنها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه ضمن اظهار خرسندی از روابط دو جانبه رو به گسترش دو کشور، بر ضرورت همکاری های هر چه بیشتر در امور افغانستان  و به خصوص کمک به حل مسئله آوارگان این کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز ضمن اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و پاکستان در عرصه های مختلف، بر ضرورت توسعه این همکاری ها در حوزه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد. 

بلاول بوتور زرداری همچنین بر مخالفت دولتش با هر گونه اقدام خشونت آمیز و فعالیت های تروریستی به عنوان وسیله ای برای اعتراض تاکید کرد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع