تبریز آماده استقبال از ماه مهر است

مدیرکل آموزش پرورش آذربایجان‌شرقی می‌گوید: در سطح شهر تبریز در نواحی پنجگانه آموزش‌وپروش ۷۰۱ واحد مدرسه‌دولتی و ۷۸۲ واحد مدرسه‌ غیر دولتی فعال است که با  آغاز سال‌تحصیلی جدید حدود  ۳۰۸ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی از اول مهر ماه در مدارس تبریز حضور می‌یابند.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه نیز در خصوص تمهیدات ویژه این شرکت برای بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید می‌گوید: ۳۲ دستگاه اتوبوس آزاد شده از سرویس پتروشیمی به همراه آزادسازی ۲۲ دستگاه اتوبوس دیگر توسط پالایشگاه تبریز در آستانه بازگشایی مدارس می‌تواند در ارائه خدمات بهتر شرکت واحد به شهروندان تبریزی موثر باشد.

ایوب اسماعیلی ادامه می‌دهد: با توجه به بازگشایی مدارس در مهرماه و استفاده دانش آموزان و دانشجویان از خدمات اتوبوسرانی هم اکنون تمام تعمیرگاه‌های موجود در حال سرویس فنی و تعمیرات احتمالی اتوبوس‌ها هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از آغاز مهر ماه نیز بر اساس روال معمول تمامی اتوبوس‌های شرکت واحد تبریز در خدمت شهروندان محترم خواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: در همین راستا اجرای عملیات پاکسازی و رفت و روب، لکه‌گیری و ترمیم آسفالت محوطه و معابر منتهی به مدارس و اقدامات ترافیکی  از جمله اقداماتی است که توسط اکیپ‌های اجرایی شهرداری تبریز انجام می‌پذیرد.

وی بیان می‌کند: تعمیرات، رنگ‌آمیزی و شستشوی باکس‌های نزدیک مدارس، لایروبی و شستشوی آب‌روها و معابر، لکه‌گیری معابر منتهی به مدارس، رفت و روب و پاکسازی پیاده‌روها و رفیوژهای کنار خیابان، حذف موانع فیزیکی و پاکسازی همه عناصرزائد شهری ، رفع سد معابر خودرویی و مغازه‌ای و آزادسازی پیاده‌روها و در صورت ضرورت و امکان ساماندهی و یا حذف مخازن پسماند اطراف مدارس، از جمله آیتم‌های مهمی است که در قالب طرح استقبال از مهر ۱۴۰۱ در سطح شهر اجرا خواهد شد.

بخوانید:  خدمات فنی و مهندسی متخصصان ایرانی ماندگار است

آماده سازی امکانات شهری و هماهنگی بیشتر ارگان‌های خدمت رسان برای استقبال از بهار علم‌ودانش توان کاهش مشکلات شهری در این ایام به خصوص را دارد. در همین راستا اجرای عملیات پاکسازی و رفت و روب، لکه‌گیری و ترمیم آسفالت محوطه و معابر منتهی به مدارس و اقدامات ترافیکی از جمله اقداماتی است که توسط اکیپ‌های اجرائی شهرداری تبریز انجام می‌پذیرد. نگارنده: وحید یوسفیمنبع

هر چند پائیز فصل زیبا و طلایی طبیعت است ولی همزمانی آن با شروع سال تحصیلی همواره فراز و نشیب هایی در سطح شهر را به ارمغان آورده است. در این بین شهرداری تبریز برای کاهش مشقت‌های ناشی از روزهای شلوغ سال، برنامه‌های مختلفی برای تسهیل در تردد شهروندان تدارک دیده است. 

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز از اجرای طرح استقبال از مهر خبر داده و می‌گوید: اجرای طرح استقبال از مهر در آستانه بازگشایی مدارس، یکی از طرح‌های سالیانه شهرداری تبریز است که امسال این طرح همزمان با اجرای طرح نگهداشت شهری در مناطق دهگانه اجرا خواهد شد.

در کنار انتخاب مدرسه خوب ، پیدا کردن سرویس مدارس هم حالا به یکی از چالش‌های خانواده‌ها تبدیل شده است. چالشی که گاه حتی تا موعد بازگشایی مدارس هم آنها را دچار سردرگمی می‌کند.

آسفالت‌ریزی و لکه‌گیری محوطه مدارس پیرو دستور شهردار تبریز

جواد صدیقی اضافه می‌کند: طرح «استقبال از مهر» تا هفته اول مهر تداوم خواهد داشت و اجرای مطلوب این طرح و رسیدگی به وضعیت پیرامونی مدارس شهر، یکی از موضوعاتی است که شهردار تبریز به آن تأکید دارد و باید به دقت رسیدگی شود.

بخوانید:  گزارش‌های جهانی از بهبود ۱۰۰ درصدی سرعت اینترنت موبایل در‌ دولت سیزدهم حکایت دارد

امسال ۳۰ هزار و ۴۴۳ دانش آموز پایه اول ابتدایی در مدارس تبریز حضور می‌یابند

توجه ویژه به محیط پیرامونی مدارس همزمان با اجرای طرح «استقبال از مهر»

علیرضا صیادی با اشاره به فعالیت ۴۲۴ مدرسه پیش دبستانی در تبریز،  اضافه می‌کند: امسال ۳۰ هزار و ۴۴۳ دانش آموز کلاس اولی در تبریز به مدرسه می‌روند.

شهردار تبریز  در خصوص تمهیدات انجام یافته برای بازگشایی مدارس می‌گوید: جهت تسهیل تردد دانش‌آموزان و دانشجویان شهر تبریز با مساعدت و موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تبریز جابجایی مسافرین در هفته اول مهر ماه سال‌جاری در مترو و مسیر تندرو تبریز برای عموم شهروندان به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با اشاره به تمهیدات انجام یافته برای سرویس مدارس می‌گوید: مانند سال‌های گذشته سامانه پایش ناوگان دانش آموزی «سپند» برای ساماندهی سرویس مدارس کشور از آغاز شهریور ماه سال‌جاری فعالیت خود را آغاز کرده است. در شهر تبریز هم تا امروز ۳۲ شرکت حمل‌ونقل برای اخذ مجوز سرویس مدارس در این سامانه ثبت نام کرده اند و ۱۷ شرکت پس از بررسی‌های انجام شده و طی کردن روال قانونی برای سرویس‌ مدارس تبریز تاییدیه گرفته‌اند. پرونده بیش از ۱۰ شرکت نیز در حال بررسی و احراز شرایط است.

 استفاده رایگان از مترو و اتوبوس‌های بی آر تی در هفته نخست مهر

جانشین معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز نیز می‌گوید: آسفالت‌ریزی مسیرهای منتهی به مدارس و همچنین آسفالت‌ریزی و لکه‌گیری محوطه مدارس، پیرو دستور شهردار تبریز از جمله اقداماتی است که در فصل بازگشایی مدارس انجام خواهد یافت.

بخوانید:  نمایشگاه کودک و نوجوان از 26 تیرماه در قزوین برگزار می شود

بررسی صلاحیت فردی و خودرویی رانندگان سرویس مدارس

رحیم قاصدی ادامه می‌دهد: بررسی صلاحیت فردی راننده، معاینه فنی خودرو و استعلام مالکیت خودرو برای صدور مجوز سرویس مدارس الزامی است. رانندگان متقاضی فعالیت در حمل ونقل دانش‌آموزی پس از ثبت ‌نام در سامانه سپند و دریافت مجوز فعالیت و اخذ برچسب سرویس مدرسه، تحت نظارت شرکت پیمانکار، مسئولیت حمل و نقل دانش‌آموزان را به عهده می‌گیرد.

بهبود ارائه خدمات اتوبوسرانی در آستانه بازگشایی مدارس

وی اضافه می‌کند: نظارت بر سرویس مدارس سطح شهر نیز پیرو هماهنگی‌ها، توسط آموزش‌وپرورش، پلیس راهور تبریز و سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز انجام می‌شود.

سامان احمدزاده ادامه می‌دهد: تلاش بر این است تا همزمان با بازگشایی مدارس، طی دو هفته اول مهرماه از انجام عملیات در برخی از پروژه‌های عمرانی که منجر به ایجاد ترافیک و یا تغییر مسیر می‌شود خودداری کنیم.

یعقوب هوشیار اضافه می‌کند: اقدامات خدماتی، ترافیکی و عمرانی ویژه‌ای برای شروع مهرماه در شهر انجام می‌شود تا بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید به بهترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه مشکلی انجام یابد.