تبیین سیره زندگانی امام حسین (ع) نیاز جامعه است

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه اخلاص و وفاداری یاران امام حسین (ع) راز ماندگاری نهضت عاشورا است، گفت: بعد از گذشت قرن‌ها همچنان نهضت عاشورا از خاطره‌ها محو نشده است؛ زیرا یاران سیدالشهدا (ع) با اخلاص برای کسب رضای خدا قیام کردند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: تبیین سیره زندگانی امام حسین (ع) برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و انحرافات دینی نیاز جامعه امروزی است.

امام‌جمعه بجنورد ادامه داد: تبیین و بازخوانی سبک زندگی امام حسین (ع) موجب ارتقای سطح اخلاق و بصیرت جوانان در جهت دستیابی به خانواده‌ای سالم می‌شود.

وی افزود: ایام محرم فرصت ویژه‌ای است تا فرهنگ حسینی در جامعه ترویج یابد و آحاد جامعه با تفکر و اهداف سیدالشهدا (ع) آشنا شوند؛ زیرا دشمنان به دنبال ایجاد گسست بین مردم و فرهنگ دینی هستند.

امام‌جمعه بجنورد گفت: یاران امام حسین (ع) افرادی بودند که به معنای واقعی کلمه به سیدالشهدا (ع) و تمامی ارزش‌های اسلامی وفادار بودند و جان خود را نیز برای کسب رضای الهی فدا کردند.

منبع

وی افزود: وفاداری و اخلاص یاران امام حسین (ع) به حدی بود که ایشان فرموده‌اند در جهان به وفاداری و خوبی اصحاب من وجود ندارد.