تبیین معارف قرآنی باید در راس برنامه‌های ماه مبارک رمضان باشد

نکونام همچنین بر نظارت بیشتر بر مراکز مشاوره تاکید کرد و اظهار داشت: مراکز مشاوره آنطور که باید راهگشا نیستند و به جای سوق دادن خانواده‌ها به سمت سلامت و بقا آن را به سمت جدایی و تخریب می‌کشانند از همین رو فعالیت این مراکز باید رصد و مورد نظارت قرار گیرد.

وی ادامه داد: چه در زمینه فردی و در حوزه اجتماعی نسبت به قرآن غفلت کردیم و این رویه باید اصلاح شود چراکه اگر ادامه یابد دچار خسران بزرگی در آینده خواهیم شد.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر به کارگیری عزم جدی و همگانی برای تبیین معارف قرآن کریم، تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها هرچه در حد توان دارند به میدان آورند تا در ماه مبارک امسال از سفره قرآن بهره بیشتری ببریم.

به گزارش برنا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام  در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان افزود: باید در محضر قرآن کریم استغفار کنیم چراکه در مورد این معجزه نبی مکرم اسلام(ص) خیلی کوتاهی کردیم و کارهایی می‌توانستیم انجام دهیم و بهره‌هایی می‌توانستیم ببریم که نسبت به آن غفلت شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان چارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود بر تقویت کمیته تبیین این شورا در سال آینده تاکید کرد و افزود: با اقدمات بیشتری که در قالب این کمیته اجرا می‌شود باید گره‌های ذهنی افراد باز شود و ابهامات و نگرانی‌های مردم به ویژه نسل جوان برطرف شود.

وی در خصوص برنامه جزخوانی که هر ساله همزمان با ماه مبارک رمضان در مصلی شهرکرد برگزار می‌شود نیز گفت: این برنامه کار زیبایی است که نباید اجازه دهیم تضعیف شود و زیبنده استان نیست که اجرای این برنامه با تاخیر مواجه شود.

بخوانید:  جوابیه رسانه‌ای ترویج فرهنگ و زیست عفیفانه شورای فرهنگ عمومی کشور

وی یادآور شد: یک مرکز مشاوره نیز در حوزه علمیه استان شکل گرفته است که می‌تواند نیازهای این بخش را پاسخگو باشد، هرچند در ابتدای کار است و در ادامه که گسترش یابد می‌تواند راهگشا باشد.

 ارائه گزارش کار گروه جوانی جمعیت و خانواده و طرح موضوع فعالیت‌های قرآنی و اقدامات انجام شده در حوزه سند توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان، تاکید بر توسعه فعالیت جلسات قرآن خانگی، ضرورت برپایی مجالس جزء خوانی قرآن کریم در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد در ماه مبارک رمضان، بررسی تغییر ساعات کار ادارات در تابستان و در نظر گرفتن شرایط مادران شاغل و تعیین دبیر اجرایی برای پیگیری بخش‌های مختلف سند توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان نیز از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.منبع

نکونام با اشاره به اجرای طرح مسطورا ( زندگی با آیه‌های قرآنی) که درماه مبارک رمضان از سوی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اجرا می‌شود، اظهار داشت: باید از این طرح حمایت و در اجرای هرچه بهتر آن کمک کرد.