تجلیل از ۲ دانشجوی غیرایرانی در جنبش دانشجویی جهانی در سیزدهمین تندیس فداکاری

وی، با بیان این‌که پس از اعمال نظرات اعضای شورای سیاستگذاری در آیین‌نامه اجرایی و جداول سهمیه و هزینه‌های برگزاری ماحصل آن در شورای‌عالی با حضور معاونان وزرا و روسای دستگاه‌ها مطرح می‌شود، در ادامه افزود: در آن جلسه مشخص می‌شود که سیزدهمین آیین با چه شرایط و ویژگی‌هایی برگزار شود.

رحیمیان، با بیان این‌که طبق نظرات پیشین اعضای شورای سیاستگذاری هر دستگاهی می‌تواند استاد یا شخصیت فداکاری را برای تجلیل معرفی کند، در ادامه توضیح داد: طبق روال سنوات قبل نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌ها می‌توانند تا ۲ برابر سهمیه و ظرفیت تعیین‌شده برای آنها فرد، شخصیت و یا گروه دانشجویی فداکار به شورای انتخاب معرفی کنند که در این شورا با حضور نمایندگان دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌ها بحث و بررسی می‌شود.

وی، کار فرهنگی را کاری دشوار، اما شدنی عنوان و تصریح کرد:، چون فعالیت‌های فرهنگی با انسان با همه پیچیدگی‌ها و توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های روحی و عاطفی سر و کار دارد، سخت و دشوار است.

به گزارش خبرگزاری برنا،جمال رحیمیان دبیر سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران در جلسه شورای سیاستگذاری سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران، در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان جهاد دانشگاهی تهران، اظهار کرد: دبیرخانه ۳ سهمیه دارد که امسال با توجه به وقایع غزه و براساس پیشنهاد رئیس جهاد دانشگاهی مبنی بر بین‌المللی کردن این آیین مقرر است ۲ دانشجوی فداکار در حوزه جهان اسلام و یا فعال در جنبش دانشجویی در جهان معرفی و تجلیل شوند.

رحیمیان، ابراز امیدواری کرد که دوره سیزدهم با همدلی و همراهی بیشتر سازمان‌ها و دستگاه‌های همکار پرشکوه‌تر از گذشته برگزار شود و در ادامه خاطرنشان کرد: دست خدا با جماعت است و این عنایت و همدلی‌ها برکت می‌آورد.

بخوانید:  عجیب ترین و شوکه کننده ترین نتیجه تاریخ جام جهانی+ عکس

دبیر سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران، این آیین را از معدود آیین‌های دانشجویی دانست که توانسته تا ۱۳ دوره به کار خود ادامه دهد، در ادامه افزود: این رویدا «فرهنگی – دانشجویی» از دوره پنجم تاکنون بدون وقفه برگزار شد، اما در سال ۱۴۰۰ به‌علت همه‌گیری کرونا برگزاری آن به تعویق افتاد.

رحیمیان، با بیان این‌که در این رویداد دانشجویی محوریت تندیس است و همواره کوشیده‌ایم موضوع فداکاری را مادی نکنیم، در ادامه براساس تقاضای حاضرین در جلسه جوایز نقدی افراد، گروه‌ها و شخصیت‌های فداکار و سهمیه وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری افزایش یافت.

دبیر سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران، افزود: آغاز روند اجرایی این رویداد با رونمایی از پوستر و انتشار فراخوان است.

دبیر سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران،  با استناد به آیه ۳۲ سوره مبارک مائده احیاء یک انسان احیاء یک جامعه است، در ادامه افزود: با کار فرهنگی افراد احیاء می‌شوند که با لطف شما این کار فرهنگی ۱۲ دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته است؛ و قریب به ۶۰۰ فرد، شخصیت و گروه دانشجویی فداکار معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام/منبع

رحیمیان، این استمرار در برگزاری را مدیون همدلی دستگاه‌ها در حوزه فرهنگی و دانشجویی برشمرد و افزود: هم‌اکنون این آیین به مرحله‌ای رسیده است که دانشجویان پیگیر برگزاری آن هستند که این ارزش‌افزوده حاصل برگزاری مستمر آن است.