تحریم‌ها باعث شد ۱۰ سال از مسابقات جهانی جا بمانیم/ گلف ایران در پی ارائه بهترین عملکرد است


سجاد کرمپور در گفت‌وگو با برنا

تحریم‌ها باعث شد 10 سال از مسابقات جهانی جا بمانیم/ گلف ایران در پی ارائه بهترین عملکرد است

عضو تیم ‌ملی گلف گفت:تیم ملی گلف ایران بعد از 10 سال در رویداد جهانی شرکت می‌کند.

سجاد کرمپور، عضو تیم‌ ملی گلف ایران درباره میزان آمادگی خود برای شرکت در مسابقات جهانی پاریس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: دو مرحله اردو را اخیرا پشت سر گذاشتیم که به نوعی حکم انتخابی را برای ما داشت و در حال حاضر هم تمرینات مان را به صورت منظم پیگیری می‌کنیم. البته رقابت ها شهریورماه خواهد بود که تا آن زمان نیز قطعا چند مرحله اردو را برای هماهنگی بیشتر خواهیم داشت.

وی افزود: تیم ملی گلف ایران قرار است بعد از 10 سال در رویداد جهانی شرکت کند. بنابراین ما 10 سال از مسابقات به دور بودیم که واقعا گلف ایران لطمه زیادی از این ماجرا خورد اما آنچه که مهم بوده انگیزه ماست که در این سالها کم نشده و خوشبختانه شرایط نرمالی داریم ولی ضعف‌هایی هم وجود دارد که نمی‌توانیم از آنها چشم پوشی کنیم. گلف ایران در زیرساختها همیشه با مشکل مواجه بوده در حال حاضر این چالش را برای مسابقات جهانی هم داریم که شرایط تمرینی را برای ما دشوار کرده است.

کرمپور در ادامه در رابطه با علت این دوری 10 ساله توضیح داد: مهمترین دلیلی که باعث شد ما به مدت 10 سال نتوانیم در مسابقات جهانی شرکت کنیم تحریم‌هایی بود که علیه کشورمان صورت گرفت اما گویا شرایط بهتر شده و به امید خدا قرار است در یک رویداد جهانی که به میزبانی در یک کشور اروپایی هم است حاضر شویم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است فرانسه هم مانند آمریکا مانع از صدور ویزای ورزشکاران ایرانی شود؟ گفت: بله اخیرا شاهد بودیم که آمریکا در صدور ویزای ورزشکاران ایران کوتاهی کرد و متاسفانه بچه ها از اعزام به مسابقات جا ماندند ولی بعید به نظر می‌رسد که در خصوص گلف این اتفاق رخ بدهد. فدراسیون قطعا اقدامات لازم را انجام خواهد داد و ما هم برای اعزام بسیار خوشبین هستیم.

عضو تیم ملی گلف در پایان در خصوص نتیجه احتمالی تیم ملی در این رویداد جهانی بیان کرد: رقابت‌های جهانی جزو مهمترین مسابقات است و طبیعی است که همه کشورها با تمام توانشان در این رویداد شرکت خواهند کرد. تمام سعی ما هم این است که بهترین عملکردمان را داشته باشیم آنهم بعد از یک غیبت طولانی مدت و امیدوارم این هدف محقق شود.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

انتهای پیام//

منبع