تحقق بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمران به اردبیل


تحقق بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمران به اردبیل

استانداری اردبیل گفت: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در سفر رئیس جمهور به اردبیل تحقق یافت.

به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، دکتر سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در نشست بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل بیان کرد: در سفر رئیس‌جمهور به اردبیل ۸۷ طرح با ۷هزار و ۱۲۴میلیارد تومان اعتبار عمرانی مصوب شده بود که اکنون بیش از ۲هزار میلیارد تومان آن محقق شده و پیگیری‌ دستگاه‌های استان اردبیل در زمینه جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری مناسب بوده است.

وی افزود: این اعتبار از چند بخش از جمله ماده ۵۶، منابع عمومی از محل برنامه و بودجه، محل منابع داخلی دستگاه‌ها و بخشی هم از اعتبارات استانی تأمین می‌شود واین میزان تحقق مناسب بوده و از آن‌جایی‌که سال جاری و سال آینده نیز در اختصاص این منابع لحاظ شده، اگر به همین صورت پیش برود‌، تمام اعتبار محقق می‌شود‌.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: منابع مالی وجود دارد ولی نه به اندازه تمام طرح‌ها و پروژه‌ها و با توجه به این‌که پروژه‌های اولویت‌دار در جریان سفر رئیس‌جمهور شناسایی و دسته‌بندی شده است، با اولویت‌بندی، اقدامات لازم برای اجرای آن انجام می‌شود.

تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام جز با پیگیری محقق نمی‌شود

مرتضوی ادامه داد: با توجه به تأکیدات رئیس‌جمهور در خصوص قرار گرفتن پروژه‌های نیمه‌تمام در برنامه اجرا و تکمیل، آن دسته از طرح‌های نیمه‌تمامی که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب است‌، در اولویت اختصاص اعتبار و تکمیل و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام جز با پیگیری محقق نمی‌شود و باید مدیران با استفاده از فرصت‌های موجود و حتی ایجاد فرصت جدید دیگر اقدامات لازم را به انجام برسانند و از فرصت‌سوزی‌ها جلوگیری کنند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دوران مدیریت تمام می‌شود و لازم است مدیران از فرصت خدمت در جهت هم‌افزایی، کمک، هدایت و حمایت استفاده کنند؛ گره‌گشایی از مشکلات مردم و ورود هدایت‌گرانه و کمک به بخش خصوصی برای حل مشکلات و ایجاد واحدهای تولیدی اشتغال‌زا دارای اهمیت ویژه است.

لازم به ذکر است؛ در این نشست روند اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان اردبیل در حوزه دستگاه‌های مختلف اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

 

منبع