تحول در کاهش اتلاف انرژی در بخش خانگی با طرح تعویض بخاری‌های فرسوده


به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، ذخیره‌سازی گاز تامین پایدار و مطمئن گاز برای صنایع را حتی در دوره‌های افزایش مصرف در بخش خانگی تضمین می‌کند. صنایع برای عملیات خود به شدت به گاز متکی هستند و هرگونه وقفه یا کمبود می‌تواند منجر به تاخیر در تولید، افزایش هزینه‌ها و کاهش رقابت شود.

ذخیره‌سازی گاز با کاهش تأثیر کمبود گاز و نوسانات قیمت مرتبط، راه حلی مقرون به صرفه برای صنایع ارائه می‌دهد. صنایع می‌توانند گاز را در دوره‌هایی با تقاضای کم و قیمت‌های پایین ذخیره کنند و به آن‌ها امکان دسترسی به گاز را با هزینه پایدار و بالقوه کمتر در دوره‌های تقاضای بالا و افزایش قیمت‌ها می‌دهد. این مزیت هزینه به صنایع اجازه می‌دهد تا سودآوری خود را حفظ کنند، عملیات خود را بهینه کنند و بودجه خود را به طور موثرتری برنامه ریزی کنند.

تحول در کاهش اتلاف انرژی در بخش خانگی با طرح تعویض بخاری‌های فرسوده

همچنین ذخیره‌سازی گاز تداوم تولید صنعتی را در طول سال تضمین می‌کند، حتی در فصول سرد که مصرف گاز توسط خانوار‌ها افزایش می‌یابد. صنایع می‌توانند برای تامین انرژی مورد نیاز خود به گاز ذخیره شده تکیه کنند و از اختلالات تولید اجتناب کنند و سطح تولید ثابت را حفظ کنند. این تداوم تولید باعث افزایش رقابت پذیری صنایع، حفظ سهم بازار و کمک به رشد اقتصادی می‌شود.

مقرون به صرفه بودن ذخیره‌سازی برای صنایع

سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا با اشاره به مبحث طرح تعویض بخاری‌ها در کشور و کاهش ۱۰ میلیارد متر مکعبی گاز پیرو این اقدام، اظهار داشت: یکی از موضوعات در قالب ناترازی گازی مربوط به مصرف بهینه انرژی در کشور است.
وی تاکید کرد: ما در بخش کمبود‌های گازی باید به سمت بهینه سازی مصرف گاز حرکت کرده و طرح تعویض بخاری‌ها می‌تواند مصارف در این بخش را دچار تحولات چشم گیری کند که موجب کاهش ۱۰ میلیارد مترمکعبی گاز در بخش گرمایش خانگی خواهد شد.

بخوانید:  ترویج سبک زندگی رضوی ضرورت امروز جامعه است

تحول در کاهش اتلاف انرژی در بخش خانگی با طرح تعویض بخاری‌های فرسوده
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتما تعویض بخاری‌ها پر مصرف برای دولت به صرفه است، بیان کرد: از این طریق می‌توان به راحتی جلوی مصرف بی حد و اندازه گاز در فصول سرد را سال را گرفت؛ بنابراین رفتن به سمت تعویض بخار‌های پر مصرف می‌تواند باعث صرفه جویی عمده در بخش گاز شود.
وی در پایان تاکید کرد: تعویض بخاری‌های غیراستاندارد و پرمصرف هم باعث کاهش مصرف گاز خواهد شد و هم باعث می‌شود تا انرژی بخش صنعتی به طور کامل فراهم شود و می‌توانیم نیاز صنایع عمده کشور را از محل کاهش اتلاف انرژی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی حاصل از تعویض بخاری‌ها تامین کنیم.

تحول در کاهش اتلاف انرژی در بخش خانگی با طرح تعویض بخاری‌های فرسوده

انتهای پیام/ منبع