تخفیف گازبها، پاداش مشترکان صرفه‌جوی ایلامی

وی با اشاره به این‌که گازب‌های مشترکین تحت پوشش نهاد‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی که مصرف آن‌ها در حد متعارف است، رایگان خواهد بود، ادامه داد: این مشترکین نیز اگر از سقف الگوی مصرف عبور کنند، حجم مازاد مصرفی آنها، مشمول پرداخت تعرفه‌های پلکانی و تصاعدی خواهند شد.

انتهای‌پیاممنبع

کشاورز مطرح کرد: تعرفه مشترکین با مصرف متعارف که در سه پله نخست قرار دارند، نسبت به سال گذشته افزایش نداشته و صورتحساب قبض آن‌ها مشابه سنوات گذشته خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به اعمال تخفیف و پاداش برای مشترکین با مصرف گاز کمتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و تاکید کرد: مشترکین خانگی که مصرف گاز آن‌ها در ماه‌های سرد سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمتر شود، به ازای هر یک واحد کاهش مصرف، مشمول تخفیف در گازب‌ها یا همان میزان اعمال پاداش صرفه‌جویی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تشریح کرد: به منظور ایجاد عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه یارانه انرژی، با مصوبه هیأت وزیران، برای مشترکین پرمصرف و بسیار پرمصرف گاز نیز، افزایش گازب‌های مصرفی به صورت تصاعدی در نظر گرفته شده‌است که از اوایل فصل سرد سال قابلیت اجرا دارد و در قبوض آتی اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌‌‌ برنا ازایلام‌‌ ؛ محمود کشاورز با بیان اینکه جریمه و پاداش مشترکین بدمصرف و خوش مصرف می‌تواند در روند مصرف گاز نقش اساسی داشته باشداظهار داشت: ۷۰ درصد مردم ایلام نسبت به رعایت الگوی مصرف همکاری می‌کنند و ۳۰ آن‌ها مصارف غیر نرمال دارند که با فرهنگ سازی می‌توان این مقدار را کاهش داد.

بخوانید:  حرف از قهرمانی در لیگ تکراری است/ امیدوارم قضاوت خوب داوران باعث شود سر قولم بمانم!

وی به اهمیت تعرفه گذاری پلکانی گاز اشاره کرد و افزود: این موضوع انگیزه را در بین خانوار‌ها و مشترکین پرمصرف برای مصرف کمتر ایجاد می‌کند تا در پلکان پایین‌تر قرار گرفته و مشمول افزایش تعرفه تصاعدی نشوند.