تخلیه سه فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق دو دستگاه مکنده ۳۰۰ تنی غلات تا اواسط بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت : این دو دستگاه مکنده ۳۰۰ تنی در یکی از پایانه های بندر شهید رجایی در حال انجام فرآیند مونتاژ است.

منبع

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در لنگرگاه بندرعباس نیز ۱۴ فروند کشتی کالای اساسی شامل هشت کشتی گندم، ۳ کشتی ذرت، ۲ کشتی جو و یک کشتی روغن خوراکی به تناژ ۸۴۵ هزار و ۵۹۸ تن پس از فرآیند اسناد گمرکی در اسکله‌های اختصاصی کالای اساسی پهلودهی خواهند شد.

عباس‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به خریداری و مجهز شدن پایانه فله مجتمع بندری شهید رجایی به چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت توسط بخش خصوصی اشاره کرد.

حسین عباس‌نژاد تسریع و ارتقا نرم عملیاتی در تخلیه انواع کالای اساسی، ارتقا سطح امنیت غذایی مصرف‌کنندگان و تجهیز زیرساخت‌های بندری به دستگاه‌های مدرن تخلیه کالای فله خشک را از اهداف مهم خرید این دستگاه‌ها عنوان کرد.

وی گفت : از چهار دستگاه مکنده خریداری شده دو دستگاه وارد بندر و کار مونتاژ این دو دستگاه با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فزیکی در حال انجام است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف