ترامپ به سیم آخر زد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در انتقاد دوباره از عملکرد جو بایدن، گفت: ایالات متحده بسرعت به جهنم می‌رود و به یک رهبر قوی در راس نیاز دارد.


|

ترامپ به سیم آخر زد

ترامپ سپس مدعی شد: پوتین دوران سختی را می‌گذراند و مراقب آنچه رخ می‌دهد باشید. با او اشتباه برخورد می‌شود. اینها انسان‌های بسیار قوی و باهوشی هستند. و فراتر از جمهوری‌خواه یا دموکرات، می‌خواهم کسی را (در راس آمریکا) ببینم که عالی است.

او در ادامه ضمن بیان این که «ترجیح می‌دهد شاهد موفقیت باورنکردنی بایدن به عنوان رئیس‌جمهور باشد، حتی اگر به معنای انتخاباتی سخت‌تر یا حتی شکست برای خودش در مقابل او باشد»، تکرار کرد که آمریکا در آشفتگی به سر می‌برد و نمی‌تواند با ادامه راه کنونی دوام آورد.

به نوشته اسپوتنیک، این سخنان، تغییر لحن ترامپ در خصوص بایدن را نشان می‌دهد که همواره گفته پیروزی در انتخابات را از او دزدیده و در یک سال و نیم گذشته همواره از عملکرد وی در مسائل مختلف، بحران مرزی، تورم، افزایش قیمت بنزین، بحران اوکراین و موضوع تایوان و سایر مشکلات داخلی و خارجی انتقاد کرده است.

 وی در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت: سیاست و مسائل جمهوری‌خواه و دموکرات و چپ‌های افراطی و همه چیز را فراموش کنید. کسی را می‌خواهم که رهبری بزرگ باشد. کسی را می‌خواهم که بتواند رو در روی شی رئیس‌جمهور چین بایستد.

ترامپ افزود: این را چند روز پیش گفتم که می‌توانید در سراسر هالیوود بگردید و تلاش کنید کسی را برای بازی کردن نقش شی رئیس‌جمهور چین پیدا کنید. هیچ بازیگر آنچنانی وجود ندارد، هیچ کسی آن طور نیست. این‌ها انسان‌های قاطع هستند، او مردی قاطع است. من دوست بسیار خوب او بودم تا این که کووید آمد و بعد رهایش کردم. گفتم این (دیگر) خیلی زیاد است.

بخوانید:  آغاز نخستین مرحله اردوی تیم ملی تراپ در سال ۱۴۰۳