ترسناک ترین فیلم های سینمای ایران کدام است؟

 به گزارش گروه روی خط خبر خبرگزاری برنا؛ ژانر وحشت یکی از محبوب‌ترین ژانرها در دنیا محسوب می‌شود. علی‌رغم اندک بودن این آثار در ایران، تلاش‌هایی در سال‌های اخیر انجام گرفته است. به بهانه اکران فیلم زالاوا به مرور فیلم‌های ترسناک سینمای ایران می‌پردازیم

ماهی و گربه (شهرام مکری)
داستان پر تعلیق و متفاوت این فیل در مورد گروهی است که برای مسابقه‌ای به جنگل‌های شمال می‌روند. در نزدیکی محل برگزاری مسابقه رستورانی قرار دارد که از گوشت انسان غذا درست می‌کند.

زالاوا (ارسلان امیری)
قصه زالاوا در دهه پنجاه و در روستایی دورافتاده از کردستان اتفاق می‌افتد. داستان ظهور یک موجود ناشناخته که رعب و وحشت زیادی در روستا به وجود می‌آورد و ماموران پاسگاه برای برقراری امنیت روستا وارد می‌شوند.

آن شب (کوروش آهاری)
دربارهٔ یک زوج مهاجر ایرانی در لس آنجلس است که در هتلی محبوس شده‌اند و نیرویی پنهان آن‌ها را وادار می‌کند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند و طلسم‌ها را بشکنند.

طلسم (داریوش فرهنگ)
عروس و دامادی در شب عروسی خود راه خود را گم‌ می‌کنند و سر از قلعه‌ای قدیمی در می‌آوردند که در آنجا همسر صاحب خانه به طرز مشکوکی گم شده است.

انتهای پیام//منبع

منبع:سینما تیکت

آل (بهرام بهرامیان)
مردی همراه زن باردار خود عازم یک مأموریت کاری در ایروان می‌شود. به تدریج روزهای آفتابی این زوج، جای خود را به روزهای تیره می‌دهد.

پوست (برادران ارک)
داسان فیلم تلاقی عشق و خرافه و جادوست و دربارهٔ است مادر و پسری که زندگی‌شان دستخوش مشکلاتی می‌شود که ریشه‌ی آن را در طلسم و جادو می‌دانند.

بخوانید:  اجرای سه نمایش موزیکال به مناسبت کریسمس

پارک وی ( فریدون جیرانی)
فیلم درباره‌ی پسر جوانی است که دچار مشکلات روانی است و به تازگی ازدواج کرده است. مشکلات او کم‌کم بحران‌ساز می‌شود.

حریم  (رضا خطیبی)
قتل‌های عجیبی در یکی از جنگل های شمال ایران به وقوع پیوسته است. افسر پلیسی برای حل مسئله به آنجا اعزام میشود .

فیلم داستان مردی است که به خاطر تسویه حساب شخصی با مردی دیگر، دختر او را گروگان می‌گیرد.

پستچی سه بار در نمی زند 

شب بیست و نهم  (حمیدرخشانی)
دختر و پسر جوانی مطابق یک سنت خانوادگی، با هم نامزد می‌شوند. والدین پسر در هنگام اجرای مراسم دیرین، با دیدن شبحی نگران آینده این ازدواج می شوند.

خوابگاه دختران  ( محمد حسین لطیفی)
داستان دو دختر دانشجو است که به تازگی دانشگاه قبول شده‌اند اما به دلیل آماده نبودن خوابگاه، به اجبار در منزلی در نزدیکی خرابه‌ای سکونت می‌کنند.