ترکش‌های سفر پلوسی به تایوان فناوری‌های دیجیتال را هم بی‌نصیب نگذاشت

سهام نیمه هادی‌ها در سراسر جهان گرمای سقوط را احساس می‌کنند به طوری که بهای سهام Infineon آلمان 2.3 درصد کاهش یافت، شرکت‌های هلندی ASML، ASMI و BESI نیز بین 3 تا 4 درصد سقوط قیمت را تجربه کردند.

مایکل هیوسون، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets انگلیس دربارۀ این موضوع عنوان کرد: چشم انداز تجارت در آسیا احتمالاً بر آیندۀ نیمه‌هادی‌ها تأثیر می‌گذارد به خصوص که بخش زیادی از تولید جهانی این محصول در تایوان انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، سفر پرحاشیه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان که منجر به تشدید جدی تنش‌ها میان چین و آمریکا شده است، فقط در فضای حقیقی معادلات جهانی را تحت تأثیر قرار نداده، امروز خبر رسید که سهام نیمه هادی ها در سطح جهانی روز سه شنبه کاهش یافت.

تایوان میزبان بزرگترین تولید کننده تراشه‌های نیمه هادی‌های قراردادی در جهان، (شرکت تولید نیمه هادی تایوان «TSMC») است، اخبار منتشر شده در روز سه شنبه نشان می‌دهد که سهام این شرکت 2.4 درصد کاهش یافت همچنین بهای سهام شرکت رقیب آن United Microelectronics Corp (UMC) 3 درصد سقوط کرد. سهام تایوانی در حالی 1.6 درصد سقوط کرد که این میزان بیشترین درصد کاهش طی سه هفته اخیر را نشان می‌دهد.

ترکش‌های سفر پلوسی به تایوان فناوری‌های دیجیتال را هم بی‌نصیب نگذاشت

انتهای پیام/

با افزایش تنش‌ها در تایوان در آستانه بازدید نانسی پلوسی، سهام تولیدکننده تراشه‌های تایوانی در سطح جهانی سقوط کرد.

منبع

چین دیدار پلوسی به عنوان شخصیتی که همواره مواضع ضد چینی زیادی داشته است به عنوان پیامی دلگرم کننده به اردوگاه جدایی طلبان تایوان قلمداد می‌کند به همین دلیل بارها نسبت به انجام این سفر به مقامات آمریکایی هشدار داده است.