تساوی بیشتر به سود استقلال بود تا پرسپولیس/ دست گل‌محمدی در فاز هجومی بسته شد


آیا این خبر مفید بود؟

خبرنگار: سمیه قدیری

پیشکسوت پرسپولیس درباره دربی 99 سرخابی‌ها توضیحات ویژه‌ای را ارائه کرد.

منبع

خان‌محمدی در خصوص اینکه این نتیجه بیشتر به سود پرسپولیس بود یا استقلال به خبرنگار برنا گفت: تساوی بیشتر به سود استقلال بود تا پرسپولیس. با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی، شکست استقلال می توانست وضعیت این تیم را در جدول با چالش ویژه روبرو کند. پرسپولیس ابزار لازم را برای خوب حمله کردن در اختیار نداشت و در فاز دفاعی انسجام بازی های قبلی را نداشت اما با داشته های خود توانست به حداقل حق خود در این دیدار دست پیدا کند.

517

وی درباره شرایط فنی دو تیم تاکید کرد: به نظرم دو سرمربیان دو تیم با استراتژی خوبی تیم های خود را برای بازی آماده کردند. در این میان غیبت دیاباته و مساله ای که برای لوکادیا پیش آمد در دقیقه 90 دست یحیی گل محمدی را در فاز هجومی تیم بست و باعث شد استقلال با شرایط بهتری در زمین حاضر شود. با این حال اگر پرسپولیس از موقعیت هایش استفاده بهتری می کرد، می توانست برنده این دیدار باشد. به عنوان مثال شاید اگر پس از گل اول پرسپولیس، موقعیت گلزنی خوبی که توسط ترابی روی دروازه استقلال ایجاد شده بود به گل دوم پرسپولیس تبدیل می شد روند بازی به سود پرسپولیس تغییر می کرد اما با از دست رفتن آن موقعیت خوب، پرسپولیس جریمه و دوبار هم دروازه اش باز شد تا در نهایت با گل دیرهنگام گولسیانی بازی با تساوی 2- 2 به پایان برسد.

بخوانید:  ساخت چهارمین سینمایی باشگاه فیلم سوره با همکاری کانون پرورش فکری

حسن خان‌محمدی: تساوی بیشتر به سود استقلال بود تا پرسپولیس/ دست گل‌محمدی در فاز هجومی بسته شد


وی افزود: آنچه که مسلم بود این موضوع است که استقلال با توجه به مشکل خط حمله پرسپولیس به خوبی روی ضعف پرسپولیس کار کرده بود. در سوی مقابل یحیی و تیمش وقتی با مشکل مهاجم در این دیدار روبرو شدند به خوبی از ضربات ایستگاهی استفاده کردند و موفق شدند روی برنامه کاملا حساب شده، دو گل مهم را به ثمر برسانند و خلا مهاجمان خود را بدین شکل پوشش دهند.  

پیشکسوت پرسپولیس در مورد بهترین بازیکن دربی سرخابی‌ها تصریح کرد: در این دیدار گولسیانی با دو گل مهمی که به ثمر رساند یکی از بهترین بازیکنان محسوب می شد، ضمن این که مهدی ترابی با هم با ارسال دو پاس گل یکی از موثرترین نفرات بود که می توان گفت این دو چهره، دو بازیکن موفق پرسپولیس بودند. 

حسن خان‌محمدی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص دربی 99 اظهار داشت: دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و این نکته مثبتی محسوب می شد اما شاید نکته منفی بازی، برگزاری دیدار در ورزشگاه خالی و بدون تماشاگر بود که باعث شد هواداران دو تیم از تماشای یک دربی پرگل و جذاب محروم شوند.