تسهیلگری مدیریت شهری منطقه۱۱ برای ایمن سازی ساختمان های پرخطر

در این جلسه نماینده سازمان آتش نشانی و دادستانی به همراه شهردار منطقه۱۱ پاسخگوی سوالات و موضوعات مالکین بودند .

سید محمد موسوی شهردار منطقه۱۱ تهران در این نشست عنوان کرد: رعایت مقررات ملی ساختمان وظیفه همگانی است و در این خصوص در ساخت و ساز ها باید مقررات را رعایت کرد .

تسهیلگری مدیریت شهری منطقه۱۱ برای ایمن سازی ساختمان های پرخطر


آیا این خبر مفید بود؟

موسوی خاطر نشان کرد: حادثه هفته گذشته در ساختمان ۱۵۳ بهار منجر به شهادت همکار عزیز ما شد و اگر امروز برای ایمن سازی و رعایت مقررات اقدامی نشود ممکن است به زودی شاهد این حادثه برای همکاران دیگر آتش نشان یا مردم شهر باشیم . زمانی که می شود با رعایت مقررات و توجه به اخطار های مدیریت شهری جلوی فاجعه را گرفت؛ تعلل جایز نیست .

نماینده سازمان آتش نشانی نیز اذعان داشت: سازمان آتش نشانی تمام نواقص ایمنی ساختمان هارا احصا کرده است و حالا هنگام همکاری است تا مالکین اقدام کنند و موضوعات را مرتفع نمایند .

انتهای پیام/ 

بخوانید:  اتمام فرآیند طراحی زیرگذر غرب به شمال میدان سپاه

شهردار منطقه ۱۱ تهران در گردهمایی مالکین ساختمان های ناایمن اعلام کرد: مدیریت شهری؛ تمام قد برای حمایت و تسهیلگری در مقاوم سازی و رعایت موضوعات ایمنی در کنار مالکین خواهد بود .

از میان حضار چندی از مالکین و نمایندگان سوالاتی در خصوص موضوعات حقوقی داشتند که نماینده دادستان پاسخ داد و اشاره کرد: شهرداری ملزم است مطابق قانون اماکنی که فاقد ایمنی هستند را کنترل کند و گاها دستور پلمب صادر می شود چرا که در غیر این صورت هنگامی که جان کسی از بین برود مالکی که ایمن سازی نکرده و شهرداری که اقدام به جلوگیری از خطر افرینی نکرده همگی باید پاسخگوی دستگاه قضا باشند . کشور شرایط پذیرش حادثه ای مشابه پلاسکو یا متروپل را ندارد .وی گفت: همکاران ما بی وقفه تلاش می کنند و جانشان را فدا می کنند نباید بخاطر قصور در ایمن سازی و عدم رعایت مقررات هزینه مادی و معنوی بدهیم .

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست ویژه مالکین ساختمان های ناایمن با حضور ۱۵۰ نفر از مالکین؛ مستاجران؛ اعضای هیئات مدیره اماکن تجاری و ذی نفعان املاک پر خطر ناحیه۱ منطقه۱۱ تهران در مجتمع حضرت ولیعصر عج برگزار شد .

در ادامه نشست مالکین سوالاتشان را مطرح نمودند و برخی اخطار های کتبی و شفاهی ابلاغ شد و مقرر شد پس از این نشست در صورت عدم همکاری مطابق مقررات نسبت به جلوگیری از حوادث توسط شهرداری و دستگاه نظارتی اقدام شود .

بخوانید:  سوختگی ناشی از مواحد محترقه شایعترین عارضه چهارشنبه پایان سال

منبع