تسهیل ازدواج و اشتغال جوانان از دغدغه‌های اصلی رئیس جمهور شهید بود

حجت الاسلام مهدی متقی فر مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در گفتگو با خبرنگار باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های شهید سید ابراهیم رئیسی را موضوعات حوزه جوانان عنوان کرد و گفت: با توجه به این که شورای عالی جوانان در طول سه سال، ۴ بار با حضور شخص رئیس جمهوری برگزار شد و مصوبات خوبی نیز داشت؛ می‌توان گفت مسأله تسهیل ازدواج و بحث اشتغال جوانان از دغدغه‌های اصلی دولت سیزدهم بود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه جوانان تشریح کرد: هشتمین ریاست جمهوری با هدف رقم زدن یک اتفاق مثبت در حوزه مسکن، اشتغال و جوانان، وقت خود را به این مسائل اختصاص داده و مسئولان مربوطه را به خط می‌کردند.

متقی فر: تسهیل ازدواج و اشتغال جوانان از دغدغه‌های اصلی رئیس جمهور شهید بود

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: با توجه به این که شورای عالی جوانان در طول سه سال، ۴ بار با حضور شخص رئیس جمهوری برگزار شد و مصوبات خوبی نیز داشت؛ می‌توان گفت مسأله تسهیل ازدواج و بحث اشتغال جوانان از دغدغه‌های اصلی دولت سیزدهم بود.

انتهای پیام/منبع

وی با بیان این که شهید جمهور در زمان‌ها یا مکان‌های مختلف برای تسهیل ازدواج و اشتغال جوانان اقدامات زیادی انجام می‌دادند، افزود: تسهیل وام ازدواج از جمله این اقدامات است. همچنین خادم الرضا آیت الله رئیسی به دنبال پیگیری‌هایی که شخصاً در حوزه وام ازدواج از رئیس بانک مرکزی انجام می‌دادند؛ دستوراتی نیز صادر می‌کردند، به غیر از اقدامات شخصی این سید محرومان، جشن وصال در دو سال متوالی میزبان هشتمین ریاست جمهوری بود که در قیاس با دیگر دولت‌ها، اقدامی بی‌سابقه است.

بخوانید:  ساخت مسکن با تمرکز در بافت فرسوده ضروری است

متقی‌فر خاطرنشان کرد: امید است دولت بعدی نیز اجازه ندهد این دغدغه، ناتمام بماند و قول‌های شهید جمهور برای ساخت مسکن ملی و امثال این را محقق کند.