تشدید کنترل‌های کرونایی برای زائرین مرزهای شلمچه و چذابه / مراسم محرم و صفر بر اساس رنگ‌بندی شهرها برگزار خواهد شد


تشدید کنترل‌های کرونایی برای زائرین مرزهای شلمچه و چذابه / مراسم محرم و صفر بر اساس رنگ‌بندی شهرها برگزار خواهد شد

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان گفت: مراسم محرم و صفر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سراسر استان برگزار خواهد شد که مبنای آن رنگ بندی‌ها و مصوبه هایی است که توسط وزارت بهداشت و درمان به شهرها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، ولی‌الله حیاتی در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان با اشاره به افزایش شیوع کرونا در کشور و استان، اظهار کرد: طبق آخرین وضعیت رنگ‌بندی یک شهرستان قرمز، دو شهرستان نارنجی، ١۶ شهرستان زرد و ١٠ شهرستان نیز در وضعیت آبی هستند.

او گفت: در خوزستان ١۵۶ هزار ٣١۴ کارمند دولت وجود دارد که از این تعداد ٩۵ درصد واکسن زده و ۵ درصد آن‌ها یعنی ۶ هزار ۶٨۵ نفر واکسن نزدند، اما برخی افراد شاید به علت داشتن بیماری زمینه‌ای شرایط تزریق واکسن را نداشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان افزود: از کارمندان دولتی خوزستان ٩٣ درصد نوبت اول، ٨٨ درصد نوبت دوم، ۴٨ درصد نوبت سوم، و هفت درصد نیز نوبت چهارم خود را تزریق کردند و این افراد باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان بیان کرد: اداره کل بازرسی باید در خصوص کارمندان دولتی که بیماری زمینه ای ندارند و واکسن نزده‌اند، ورود کند، کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای نیستند باید نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

حیاتی با بیان اینکه استفاده از ماسک در تمامی اجتماعها الزامی است، اضافه کرد: مراسم محرم و صفر با رعایت دستورالعملهای بهداشتی در سراسر استان برگزار خواهد شد که مبنای آن رنگ‌بندی‌ها و مصوبههایی است که توسط وزارت بهداشت و درمان به شهرها ابلاغ خواهد شد.

او با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری شود، تصریح کرد: اداره کل بازرسی مانند گذشته بازرسی‌های خود را از اماکن، اداره های دولتی و بخش‌های خصوصی از سر بگیرد و گشت‌های مشترک در فرمانداری های سراسر استان تقویت شود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان ادامه داد: کنترل و مراقب های سندرومیک در مرزهای چذابه و شلمچه در دستور کار قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه با کرونا است و برای زائرینی که از این دو مرز تردد می‌کنند، کنترل‌های کرونایی به شدت اعمال خواهد شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان در پایان با بیان اینکه مراقبت‌های سندرومیک در مرزها انجام شود، افزود: در مرز شلمچه یک درمانگاه مجهز با ظرفیت ٧٠ تخت داریم و در چذابه نیز با همکاری ارتش بیمارستان صحرایی افتتاح خواهد شد./انتهای پیام

 

منبع