تشریح برنامه‌های هفته دولت در لرستان / افتتاح ۱۰۰۰ طرح عمرانی، تولیدی، اقتصادی و خدماتی هفته دولت در لرستان


به گزارش خبرگزاری برنا از  لرستان ؛ احسان یاوری  در  گفتگو  با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر ، اظهار کرد: اخلاص در عمل و تلاش در راه خدمت صادقانه از بارزترین ویژگی این شهدا بود.

 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان افزود: یاد و خاطره این دو اسطوره خدمت همیشه در اذهان مردم ما جاودانه خواهد بود.

 یاوری با اشاره به برنامه‌های هفته دولت در لرستان ، تصریح کرد: برنامه‌های این هفته به سه دسته برنامه‌های فرهنگی، خدمت رسانی و افتتاح طرح‌های عمرانی، اقتصادی و تولیدی تقسیم شده‌اند.

 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان گفت: فردا و در نخستین روز هفته دولت استاندار، فرماندار و مسئولان استانی با حضور در گلزار‌های شهدا بار دیگر به مقام شامخ  شهدا ادای احترام کرده و با آن‌ها تجدید پیمان می‌کنند.

 وی بیان کرد: همچنین با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت همزمان ۲۴ چمن مصنوعی طرح شهید سلیمانی در سراسر استان و یک مدرسه ۹ کلاسه در خرم آباد  به بهره‌برداری می رسد.

یاوری عنوان کرد: آغاز عملیات ساخت سالن همایش اردوگاه آیت الله کمالوند خرم آباد، افتتاح درمانگاه فرهنگیان نورآباد، کلنگ زنی مجموعه ورزشی چند منظوره شهید مصطفی خمینی (ره) و سفر به شهرستان دلفان از مهمترین برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش به لرستان است.

یاوری تاکید کرد: در روز جمعه استاندار و فرمانداران در میعادگاه‌های نماز جمعه حاضر و با برپایی میز خدمت به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی خواهند کرد.

 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان گفت: روز شنبه احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای افتتاح چند طرح اقتصادی و حضور در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به لرستان سفر خواهد کرد.

بخوانید:  کلاهبردار 6 میلیارد ریالی دستگیر شد

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت در لرستان گفت: روز یکشنبه ۲ واحد تولیدی و اقتصادی در بروجرد افتتاح و کلنگ نیروگاه ۲۰ مگاواتی برق در این شهرستان به زمین زده خواهد شد و در ادامه جشن احیای دوباره یک کارگاه تولیدی  در شهرستان دورود برگزار خواهد شد.

 یاوری افزود: در روز دوشنبه استاندار برای اجرای چند طرح عمرانی به شهرستان‌های ازنا و الیگودرز سفر و در روز سه شنبه به شهرستان پلدختر و کوهدشت سفر خواهد کرد.

وی ادامه داد: بهره برداری از ۲ واحد تولیدی – اقتصادی و عمرانی و ۱ واحد اقتصادی در کوهدشت از مهمترین برنامه‌های استاندار در این روز است.

به گفته یاوری حضور در شهرستان سلسله و افتتاح چند طرح عمرانی و افتتاح یک واحد اقتصادی در شهرستان خرم آباد و شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای دولت در لرستان از برنامه‌های فرهاد زیویار در روز چهارشنبه است.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت در لرستان گفت: امسال  در هفته دولت ۱۰۰۰ طرح عمرانی، تولیدی، اقتصادی و خدماتی در استان به بهره برداری می‌رسد.

 یاوری با اشاره به افتتاح ۳۴۴ طرح عمرانی در هفته دولت سال گذشته ، خاطر نشان کرد: افتتاح طرح‌های هفته دولت در لرستان ۱۹۰ درصد افزایش داشته است.

 وی یادآورشد: سال گذشته هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های هفته دولت هزینه شد و این رقم امسال باافزایش ۷۹۰ درصدی به ۱۰ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان رسیده است.

  انتهای پیام 


منبع