تشکیل دو پرونده قضایی در بخش تجهیزات پزشکی در آذربایجان شرقی

در بازدید های انجام گرفته از 158 مورد بازدید در حوزه های بیمه گری مواردی همچون بروز رسانی اخذ پرداخت مطالبات داروخانه ها، سیاستگذاری برای داروخانه ها ، پیشنهاد تایید و تشکیل پرونده برای داروهای خاص،  توزیع جغرافیایی یزای تحویل داروهای خاص برای شهروندان شهرستاتی، بحث نظارت نامحسوس، آنلاین به مراه بازدید های میدانی، تحلیل نسخ دارویی بعد از جمع آوری و… مورد توجه قرار گرفته است.


آیا این خبر مفید بود؟

دکتر مسلم نجفی با اشاره به مشکلات و چالش های پیش رو در خصوص دارو و تجهیزات پزشکی گفت: با تعامل و همکاری هایی که از سوی روسا و مدیران این ستاد اعم از استانداری ، تعزیرات حکومتی، معاونت های غذا ودارو، درمان ، بیمه ها و … انجام شده است تا کنون مسائل و مشکلات پیش رو در حد توان رفع شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، جلسه ستاد تدابیر ویژه دارو و تجهیزات پزشکی با حضور کلیه اعضای ستاد در راستای سیاست های دولت مردمی و به منظور تشدید نظارت ها و کنترل زنجیره تامین دارو و ملزومات پزشکی در سطح تولید، توزیع و عرضه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

 

همچنین در این جلسه مواردی همچون ساماندهی توزیع دارویی بصورت مویرگی، بروز رسانی قیمت اقلام دارویی در سامانه های دارویی تیتک ،نظارت بر نسخ الکترونیکی، علل افزایش قیمت اقلام دارویی ، بروز رسانی ثبت سفارش برای کاهش زمان بروکراسی اداری، حمایت در اختصاص ارز ترجیحی، رفع موانع و معضلات دارویی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

و در خصوص مسائل و مشکلات در حیطه تجهیزات پزشکی پیشنهاد بروز رسانی قیمت ها در سامانه آی مد و اعلام قیمت حداقلی و حداکثری در این سامانه  و تسهیل فرایند ثبت سفارش به وزارت بهداشت ودرمان مطرح شد.

بخوانید:  بهترین روش عمل بینی چیست؟

در این جلسه معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) از زحمات و هماهنگی های بین بخشی واحد ها و ادارات مختلف در مدیریت مسائل و موضوعات مربوط به دارو و ملزومات پزشکی در سطح استان تشکر کرد.

انتهای پیام

در خاتمه  پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد ارائه راهکارها و نظرات در حال اجرا جهت ارتقاء خدمات توزیع دارو در استان توسط اعضاء به مقامات بالاتر ارجاع داده شود.

وی با ارائه مصوبات جلسات قبلی، ضمن بیان اقدامات و برنامه های انجام گرفته توسط معاون غذا ودارو در خصوص کمبود های احتمالی اقلام دارویی، نظارت ها و همچنین وضعیت فعلی داروخانه ها گفت: امیدواریم با احصاء نکته نظرات تمامی همکاران بتوانیم قدم های مثبت درعرصه سلامت برداریم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

بر اساس گزارش های اعلامی در خصوص بازدید های انجام گرفته در حیطه تجهیزات پزشکی از 87 واحد تولیدی استانی 53 مورد و از 443 شرکت توزیعی و اصناف 216 مورد و 46 بیمارستان استانی مورد بازدید  توسط کارشناسان حیطه تجهیزات پزشکی شده است که در این بین 2 مورد پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل شده است و 41 مورد نیز تذکر کتبی دریافت کرده اند.

در این جلسه گزارش سازمان تعزیرات حکومتی استان در خصوی نتایج مانور نظارتی ، سازمان هان های بیمه گر، معاونت غذا ودارو و… مطرح شد.

در گزارش های ارائه شده 150 داروخانه در هشت روز گذشته در سطح استان مورد بازدید قرار گرفته است که از این تعداد 4 مورد تخلفاتی جزئی  داشته اند ودر بازدید از 3 مورد از داروسازی های بزرگ استان وضعیت این تولیدی ها امیدوار کننده ارزیابی شد.

بخوانید:  برگزاری نشست گروه برنامه‌ریزی استراتژیک آسیا-اقیانوسیه فدراسیون جهانی هاکی روی یخ با حضور صدقی و هنرجو