تصفیه شیرابه های زباله سراوان با بهره‌گیری از فناوری هسته‌ای


تصفیه شیرابه های زباله سراوان با بهره‌گیری از فناوری هسته‌ای

استاندار گیلان به تصفیه شیرابه‌های زباله سراوان با بهره‌گیری از فناوری هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایجاد مرکز فناوری پلاسما، رفع دغدغه‌های پزشکی و درمانی گیلان را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) در جلسه مدیریت پسماند گیلان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: احداث مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی انرژی اتمی در گیلان فرصت پرتودهی مواد غذایی، کشاورزی، پلیمری و بهداشتی را فراهم می کند.

وی به ارائه داده های آماری از ظرفیت های پرتودهی این مرکز هسته‌ای در گیلان پرداخت و افزود: این مرکز، ظرفیت پرتودهی بیش از ۱۸۹ هزار تن مواد غذایی، ۴۷۲ هزار تن مواد پزشکی و بهداشتی، هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تن مواد پلیمری و سه میلیون و ۵۰۰ تن مواد علوفه و دامداری را دارد.

استاندار گیلان، استقرار امکانات هسته‌ای را فرصت ارزشمندی برای توسعه و پیشرفت این استان دانست و بیان کرد: ایجاد مرکز فناوری پلاسما جهت درمان تومورهای سرطانی و دیابت، دغدغه های پزشکی و درمانی استان را کاهش می دهد.

عباسی با اشاره به دغدغه پسماند سراوان و شیرابه های زباله این سایت، اضافه کرد: شیرابه های زباله سراوان آسیب جدی به محیط زیست گیلان وارد کرده است.

وی با اشاره به تصفیه شیرابه های زباله سراوان از طریق فناوری هسته‌ای، حل این مسئله از این طریق را مطالبه جدی دانست و افزود: به جز شیرابه، مسائل دیگر زباله گیلان در حال برطرف شدن است اما برای حل شیرابه ها باید همت بیشتری صورت گیرد.

عباسی با اشاره به حل مسائل پسماند در مناطق روستایی گیلان، اضافه کرد: با اقداماتی که صورت گرفته بیش از ۶۰۰ روستای استان به عنوان روستای سبز معرفی شدند.

 

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع