تصویب ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای تبدیل محور خاش- سراوان به راه اصلی


تصویب ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای تبدیل محور خاش- سراوان به راه اصلی

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، گفت: تبدیل راه فرعی خاش- سراوان به طول ۱۵۱ کیلومتر به راه اصلی با اعتبار پایه ۱۲۰۰ میلیارد تومان امروز در سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، عطاالله اکبری اظهار داشت:  تلاش دو سال گذشته نتیجه داد و پس از تکمیل کامل پرونده و اخذ مجوزهای زیست محیطی و پدافند غیرعامل و نیز نشست‌های تخصصی با همکاران سازمان برنامه و بودجه کشور و پیگیری نمایندگان مردم سراوان و خاش در مجلس شورای اسلامی تبدیل راه فرعی خاش- سراوان به طول 151 کیلومتر به راه اصلی با اعتبار پایه یک هزار و 200 میلیارد تومان امروز در کیمسیون ماده 23 سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شد.

وی ادامه داد: به این ترتیب این محور به عنوان محور اصلی از سال آینده در قانون بودجه کشور دارای ردیف خاص خواهد شد و عملیات ساخت محور با مشخصات راه اصلی آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان مصوبه امروز را یک دستاورد مهم در حوزه تکمیل و توسعه راه‌های استان دانست و گفت: خیلی از محورها در استان‌ها مدت‌ها و سال‌ها در نوبت اخذ مجوز ماده 23 قرار دارند کما اینکه این محور سال‌های متمادی در دستور کار ارتقا به محور اصلی یا باند دوم بوده، اما فرآیند با تعلل همراه بوده که خوشبختانه در این مدت با تلاش گسترده استان موفق به اخذ این مجوز مهم شد.

اکبری با اعلام این مطلب که این آرزوی دیرینه مردم منطقه بلوچستان در جنوب استان بوده، افزود: در ادامه تلاش می‌کنیم به محض تامین اعتبار لازم چه در قالب بودجه سنواتی و چه اعتبارات مازاد عملیات ساخت راه اصلی را از دو جهت هم سمت خاش به سراوان و هم سراوان به خاش آغاز کنیم. 

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع