تعداد ساختمان های پرخطر تهران به 75 باب کاهش یافت

علیرضا زاکانی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا درباره آخرین وضعیت تعداد ساختمان های پرخطر پایتخت اظهار داشت: در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با محوریت شهرداران مناطق کمیته ایمنی تشکیل و قرار شده است در مورد ساختمان‌هایی که در وضعیت بحرانی تر هستند مراحل ایمن سازی انجام شود.

وی افزود: در چند وقت اخیر میزان ساختمان‌های پرخطر حدود ۹۰ ساختمان بود که اکنون به حدود ۷۵ ساختمان است که اغلب آنها ساختمان اداری و تجاری است.

انتهای پیام/ منبع

وی گفت: در همین مدت کوتاه بسیاری از ساختمان‌های تجاری، پزشکی و اداری تهران از جمله بیمارستان شریعتی، مجموعه تجاری علاالدین، ساختمان قائم و تعداد دیگری از ساختمان‌های ناایمن از فهرست پر خطرها خارج شده و تا پایان امسال نیز تعداد دیگری از این ساختمان‌ها از مجموعه ساختمان‌های ناایمن خارج خواهند شد.

زاکانی خاطرنشان کرد: تعداد ساختمان‌های پرخطر شهر همچون ساختمان پلاسکو در دوره‌های گذشته مدیریت شهری، سه رقمی بوده که اکنون با تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در راستای ایمن سازی ساختمانها و جلوگیری از ساخت ساختمان‌های ناایمن، این میزان ۲ رقمی شده است.

شهردار تهران تصریح کرد: در هر کدام از جلسات کمیته ایمنی شهرداری تهران شاهد کاهش آمار ساختمان‌های پرخطر هستیم و در این دوره مدیریت شهری تلاش داریم به لحاظ تعداد، ساختمان‌های نا ایمن پایتخت را تک رقمی کنیم.

بخوانید:  مسیر آسیا از قزوین می‌گذرد