تعداد مجوز‌های استخدامی دولت سیزدهم معادل ۸ سال قبل از آن است

انتهای پیام/منبع

وی با تصریح این موضوع که از همان زمان آهنگ تقویت مدارس خصوصی در کشور آغاز شد ادامه داد: بین تقویت مدرسه خصوصی و دولتی رابطه معکوس وجود دارد، تعداد مجوز‌های استخدامی صادره در دو سال دولت جاری معادل ۸ سال قبل از آن است.

وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: امسال نیز مجوز استخدام بیش از ۵۰ هزار معلم جدید داشتیم و ۲۵ هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش ملحق خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، رضامراد صحرایی در مراسم استقبال از نومعلمان استان خراسان رضوی اظهار داشت: از سال ۹۴ تا ۱۴۰۲جمعیت دانش آموزی ایران حدود ۳ میلیون نفر اضافه شده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شهریور سال ۹۷ و در دوره دوم دولت قبل رئیس مرکز منابع انسانی وزارت وقت از کسری نیروی انسانی خبر داد و گفت: در سه سال از دولت پیشین مجوز استخدام صادر نشد، به این دلیل که رئیس دولت وقت در مجلس بیان کرد که هزینه تربیت دانش آموز در دولت ۴ میلیون تومان و در مدرسه خصوصی یک میلیون تومان است.

وی در خصوص آزمون‌های استخدامی بیان کرد: برای آزمون ابتدایی تنها ۱۴ گرایش می‌توانستند شرکت کنند، ولی با پیگیری‌های انجام شده این رقم را به ۷۰ رشته و گرایش افزایش دادیم.

صحرایی تصریح کرد: همین ۴۰ و چند هزار معلم که آن‌ها را با وسواس انتخاب کردیم افتخار ماست. آینده سازان و معماران آینده ایران کودکان ما هستند و این آینده سازان را باید به دست معلمان قوی تربیت کنیم.

بخوانید:  عمان حریف ایران در نیمه نهایی شد