تغییرات جوی کشور از دوشنبه آینده شروع می‌شود

انتهای پیام/ منبع آسمان تهران روز شنبه (۶ آبان) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد ملایم همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۷ آبان) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد ملایم و در شب با غبار رقیق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آبان) جوی آرام در کشور خواهیم داشت، اما روز دوشنبه نیز (۸ آبان) با نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش نسبی دما در اردبیل، استان‌های ساحلی خزر سپس در شمال شرق، برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش دور از انتظار نیست.

طی امروز و فردا (۵ و ۶ آبان) بندرعباس و اهواز با دمای ۳۳ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین و همدان با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

دریای خزر روز دوشنبه (۸ آبان) مواج خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز جمعه (۵ آبان) در شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک و برخی نقاط نیز مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

همچنین، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند.

روز سه‌شنبه (۹ آبان) علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

بخوانید:  حمایت از تروریست‌هابخش تفکیک ناپذیر سیاست خارجی آمریکاست