تفاهم‌نامه چهار جانبه میان معاونت علمی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، پژوهشکده سوانح طبیعی و شرکت بنیاد بتن امضا شد

تفاهم‌نامه مذکور به منظور استفاده از ظرفیت‌های مالی، اجرایی و پژوهشی و فناوری طرفین در راستای رویداد ملی و اسکان موقت با رویکرد فعال کردن ظرفیت‌های حمایت و بهره‌برداری از طرح‌ها و محصولات فناورانه و نوآورانه حوزه سوانح با تأکید بر طرح‌های نوآورانه اسکان موقت، مشتمل بر شناسایی نیازهای فناورانه حوزه سوانح با تأکید بر توسعه فناوری و طرح‌های نوآورانه حوزه اسکان موقت، همکاری در زمینه تأمین مالی و فضای مورد نیاز برای اجرای طرح‌های منتخب، همکاری در جذب ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه از طریق برگزاری رویداد اسکان موقت با حضور نمایندگان شرکت‌های  دانش‌بنیان و سایر نهادها و دستگاه‌های مرتبط در زمینه سوانح و همکاری در ارائه خدمات توانمندسازی و مشاوره تخصصی با تیم‌های برگزیده در جهت ارتقا طرح‌ها با تکیه بر توان علمی و اجرایی و مالی طرف‌های تفاهم‌نامه تنظیم شده است.

خبرگزاری برنا؛ مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری مطابق مدل توسعه فناوری ماموریت­ گرای خود، بنا دارد فناوری‌­ها و محصولات مرتبط با ابرچالش مدیریت بحران را توسعه دهد.

مدیریت بحران یکی از چالش‌های کشور است که باید برای هر چهار مرحله پیشگیری، آمادگی، پاسخ و بازسازی آن برنامه‌های توسعه پایدار داشته باشیم.

انتهای پیام/منبع

اسکان موقت یکی از نیازهای ضروری در مرحله پس از رخداد بحران است که توسعه فناوری در آن امری ضروری است. برای پاسخ به این نیاز باید از توسعه فناوری‌­ها، محصولات و شرکت‌های این حوزه حمایت شود. در این راستا مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی با همراهی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان خواستار اسکان موقت، پژوهشکده سوانح طبیعی (بازوی تحقیقاتی بنیاد مسکن) و شرکت بنیاد بتن ایران، برنامه‌های مشترک در این حوزه با هدف توسعه فناوری‌­ها، محصولات مربوط و تجاری‌سازی آن‌ها با مشارکت همه ذینفعان اجرا می‌کند.

بخوانید:  رئیس بانک مرکزی: بازار ارز را مدیریت می‌کنیم تا نرخ ارز کاهش یابد

در راستای سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و به منظور برگزاری رویداد ملی اسکان موقت در جهت فراهم کردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه زیست‌بوم نوآوری کشور، تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به نمایندگی شقایق حق‌جوی جوانمرد – رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی – و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی – به نمایندگی مجید جودی، معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد – پژوهشکده سوانح طبیعی – به نمایندگی سید امیرحسین گرانی، رئیس پژوهشکده – و شرکت بنیاد بتن ایران – به نمایندگی حمیدرضا منصورفر، مدیرعامل شرکت – منعقد شد.