تفکر هجومی در اندیشه‌های کی‌روش جایی ندارد/ حضور نفرات بین‌المللی شرط لازم برای موفقیت است اما شرط کافی نه


علی اصغر مدیر‌روستا در گفت‌وگو با برنا

تفکر هجومی در اندیشه‌های کی‌روش جایی ندارد/ حضور نفرات بین‌المللی شرط لازم برای موفقیت است اما شرط کافی نه

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال گفت: اگر لژیونرها در تیم ملی حضور نداشتند، امیدمان برای کسب نتایج خوب در جام جهانی کم بود.

علی اصغر مدیرروستا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به وضعیت تیم ملی فوتبال در آستانه اعزام ایران به رقابت‌های جام جهانی قطر اظهار داشت: تمرینات تیم ملی این روزها در حالی برگزار می شود که بدنه اصلی تیم ملی که لژیونرها هستند فعلا در تیم های خود حضور دارند. در حال حاضر تیم ملی خود را برای برگزاری دو بازی دوستانه آماده می کند که این تیم ها در سطح بین المللی و فوتبالی تیم های قدرتمندی محسوب نمی شوند اما به هرحال رویارویی با این تیم ها برای بررسی آخرین وضعیت و هماهنگی تیم ملی بد نخواهد بود.

وی افزود: همه تیم های حاضر در جام جهانی 2022 قطر قوی هستند و رویارویی برابرشان برنامه و استراتژی ویژه ای را می طلبد. به نظرم کار ما در این رقابت ها سخت است. سابقه حضور کی روش در تیم ملی نشان می دهد تفکرات تهاجمی در برنامه های مربی جایی ندارد و این موضوع می تواند کار ما را برای کسب موفقیت در مرحله گروهی با چالش هایی روبرو کند.

مدیرروستا درباره توان تهاجمی فعلی تیم ملی گفت: برگ برنده ما در تیم ملی در جام جهانی حضور نفرات بین المللی در خط حمله است. حضور سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی در کنار مهاجمان دیگر نشان از این دارد که در این فاز از نظر مهره و توان فنی شرایط خوبی داریم اما موضوع این است که تفکرات کادر فنی مبتنی به بازی هجومی نیست. در یک کلام سیستم کی روش به گونه ای است که دل شجاع و تفکرات هجومی ندارد و با این شیوه نمی توان امید زیادی به کسب نتایج ایده آل و صعود از گروه داشت.

510

وی خاطرنشان کرد: اگر لژیونرها در تیم ملی حضور نداشتند، امیدمان برای کسب نتایج خوب در جام جهانی کم بود. به هرحال تجربه نشان داده طرز تفکر کادر فنی فعلی و فدراسیون فوتبال به گونه ای است که در جام جهانی به دنبال نباختن هستند و تیم ملی با این ذهنیت راهی قطر خواهد شد.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام//  


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع