تقویت اورژانس هوایی و دریاییِ هرمزگان باید در اولویت قرار گیرد

وی با اشاره موقعیت استراتژیک جزیره بوموسی و امر رهبر معظم انقلاب مبنی بر مسکونی‌سازی جزایر سه‌گانه تاکید کرد: فوت حتی یک فرد در جزیره بوموسی به دلیل نبود وسیله انتقال بیمار، زیان‌بار است و می‌تواند تبدیل به عاملی برای از دست دادن جمعیت در این جزیره باشد بر همین مبنا توسعه زیرساخت‌های درمانی و اورژانس جزیره بوموسی نیز مورد تاکید است.

 دوستی با اشاره به حضور اتباع در استان هرمزگان خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر بار درمانی اتباع خارجی به ویژه اتباع غیرمجاز برروی سیستم درمانی استان است و گاها هزینه‌هایی را نیز در پی دارد چنانچه ما با حجمی از زنان وضع حمل کرده روبرو هستیم که توان پرداخت هزینه‌های زایمان را ندارند بر همین اساس لازم است از طریق راهکارهایی چون تعریف پوشش‌های بیمه‌ای خاص این مسئله را مرتفع کرد.

وی افزود: فاصله‌ی بین آخرین نقطه‌ی شرق استان با آخرین نقطه در غرب استان قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر است و این مساحت و مسافت بالا خدمات درمانی را سخت‌تر می‌کند بر همین اساس بایستی قطب‌های درمانی در شرق و غرب استان تقویت شود.

مهندس دوستی ادامه داد: مسئله‌ی بعدی ما در رابطه با جزایر است که گاها به دلیل شرایط آب و هوایی و دریایی امکان انتقال بیمار به وجود نمی‌آید البته در این بخش هم باید امکانات اورژانس هوایی تقویت شود و هم اورژانس شناوری تا مسائل به حداقل برسد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی ادامه داد: در بحث ناباروری  مشکلات زیادی را در استان داریم و بنا داریم قطب درمان ناباروری در شرق استان به مرکزیت شهر میناب و در غرب استان به مرکزیت شهر بندرلنگه ایجاد کنیم و خواهش داریم در این حوزه نیز ما را کمک کنید.

بخوانید:  کدام کشور بالاترین نرخ تورم را ثبت کرد؟

استاندار هرمزگان از مهاجرت پزشکان ایرانی به کشورهای همسایه نیز ابراز نگرانی کرد و افزود: ما جزیره‌‌ی لارک را برای توسعه‌ی گردشگری درمانی در نظر گرفتیم و برای آن کاربری سلامت دیده‌ایم چرا که این جزیره در فاصله کمی با کشورهای همسایه به ویژه عمان قرار گرفته است و با توجه به کلان بودن این طرح، خواستار مشارکت هستیم و آمادگی برای توسعه زیرساخت‌های موردنیاز از جمله فرودگاه نیز داریم و حاضریم برای سرمایه‌گذاران در این حوزه مانند احداث بیمارستان و کلینیک نیز زمین رایگان تخصیص دهیم.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، مهدی دوستی صبح امروز در نشست با محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور، اظهارداشت: مسائل درمان در استان هرمزگان بسیار پیچیده است و سرانه تخت‌های بیمارستانی استان۱.۳ است که اگر تخت‌های نظامی را از آن کم کنیم این سرانه به حدود ۷/. کاهش خواهد یافت که آماری فاجعه بار است.

استاندار هرمزگان تصریح‌کرد: ترکیبی از مسائل در هرمزگان مانند وجود ۱۴جزایر، وضعیتدجغرافیایی، بُعد مسافت و  امنیت ملی باعث شده است که هرمزگان  به استانی خاص تبدیل شود بر همین اساس تقویت اورژانس هوایی و دریایی در اولویت قرار دارد.


آیا این خبر مفید بود؟

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با بیان اینکه کوهستانی‌بودن و صعب‌العبور بودن مناطق در شرق هرمزگان دسترسی به خدمات درمانی را دشوار می‌کند، گفت: گاها مردم از روستاهای بشاگرد باید با طی فواصلی قریب به ۵۰۰ کیلومتر به مراکز درمانی مرکز استان برسند بر همین اساس باید تلاش کنیم که این نقیصه کاهش یابد.

بخوانید:  استاندار ایلام :مدیران شهرستانی با اعلام نظر فرمانداران تغییر می کنند
انتهای پیام/

 

 دوستی در بخش دیگری از سخنانش، خطاب به مدیرعامل بیمه سلامت، گفت: در دولت‌های مختلف زیاد شنیده‌ایم که اعلام کرده‌اند پوشش بیمه‌ای در کشور کامل شده است اما وقتی به استان‌ها نگاه کردیم چنین نبوده است اینکه خودتان به استان‌ آمدید تا شرایط را در سطوح مختلف ارزیابی کنید کار مناسبی است و ما هم با مدل‌های فراگیر حتما تلاش خواهیم کرد که پوشش بیمه‌ای بیمه سلامت در استان کامل شود.