تلاش برای بازاجتماعی شدن مددجویان از طریق حرفه آموزی به زندانیان

مدیر کل زندان‌های گیلان ادامه داد: به حمد الله کسانی که آزاد شدند تسهیلات را دریافت کرده و مشاغل خوبی را شروع کرده اند و نه تنها برای خود بلکه برای چند مددجوی دیگر نیز اشتغال زایی نموده اند.

محمدی اصل گفت: تا پایان سال هدف گذاری شده که این فعالیت‌ها به پرداخت مجموع ۵ میلیارد حقوق به مددجویان برسد و تا حد توان تلاش می‌کنیم که مددجویان را برای باز اجتماعی شدن یاری نماییم.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ رضا محمدی اصل مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گیلان در گفتگویی اظهار داشت: در خصوص باز اجتماعی کردن مددجویان بحث اشتغال را به طور جدی دنبال می‌کنیم.
وی افزود: با تعامل و همکاری فنی و حرفه‌ای، اداره صنایع دستی و جهاد کشاورزی، مربیانی در زندان حضور یافته و مددجویان را در حرفه‌های مختلف آموزش می‌دهند و پس از اینکه مددجویان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند، در کارگاه‌های مختلف نظیر کمد و کابینت سازی، پالت چوبی، خیاطی، گلدوزی، فرش، صنایع دستی و مشاغل دیگر به کار گرفته می‌شوند.

انتهای پیام/منبع

وی تصریح کرد: جهش خوبی رخ داده است، اما ما همچنان مددجویان را رها نمی‌کنیم و پس از آزادی از زندان نیز گواهی توسط فنی و حرفه‌ای برای آنان صادر می‌شود تا بتوانند از طریق حرفه‌ای که فرا گرفته اند، تسهیلات دریافت کنند و برای خود شغل و کسب و کاری ایجاد نمایند.

محمدی اصل عنوان کرد: در مجموع توانستیم  در سالجاری ۱۵۰۰ نفر از مددجویان را مشغول به کار کنیم و حاصل این تلاش‌ها حضور کارآفرینان و پرداخت قریب به چهار میلیارد تومان حقوق به مددجویان بود.

بخوانید:  انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و شرکت گاز