تلاش مدیریت شهری برای کاهش ساختمان ناایمن در تهران

وی افزود: موضوعات فرهنگی در سطح شهر تهران مهم است و اولویت باید با آموزش شهروندی بر اساس فرهنگ شهروندان باشد.

نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در  این جلسه با حضور شهردار منطقه ۱۵ تهران از مقام خانواده معظم دو شهید آتش نشان حادثه پلاسکو شهیدان قدیانی و علی تبار تقدیر کرد.

شهرداری تهران در موضوع آموزش شهروندی دچار عقب ماندگی است

وی برتوجه ویژه به سند کاهش خطرات، ایمن سازی اسکان های های کارگری، اولویت ایمن سازی ساختمان های شهرداری،  توجه به موضوع ایمنی به موازات خدمت و  ایمن سازی گودهای پرخطر را  تاکید کرد.

 

وی با اشاره شهدای آتش نشان و نثار جان آتش نشانان در پی حوادث شهر تهران، بیان کرد: مدیون خون شهدا هستیم و هم باید جان شهروندان هم جان آتش نشانان حفظ شود و شاهد حوادث در شهر نباشیم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع
آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرگزاری برنا؛  مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در آغاز دوره ششم مدیریت شهری ۱۲۹ ساختمان ناایمن در شهر تهران وجود داشت که با همکاری شهرداری‌های مناطق و تلاش کمیته ایمنی این تعداد کاهش یافته و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۲ این تعداد به صفر برسد.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت ارایه آموزشهای شهروندی در پیشگیری از حوادث و بحران گفت: شهرداری تهران در موضوع آموزش شهروندی دچار عقب ماندگی است.

بخوانید:  بازدید سرمربی تیم ملی امید از پک

بابایی ضمن تشکر از سازمان آتش نشانی که اولین گزارش را به صورت ناحیه محور در این جلسه ارائه کرد، افزود: موارد کلان را شهردار منطقه پی گیر شود ولی مواردی که در سطح ناحیه قابل حل است در تعامل با شهروندان و حوزه های مربوطه رفع شود.

انتهای پیام/ 

بابایی در ادامه به استفاده ویژه از سرمایه اجتماعی بزرگ مردمی در حوزه بحران در سطح محلات  اشاره کرد و گفت: گروه های دوام را جدی بگیرید. در دوره های قبل توجه بیشتر به فعالیت پس از بحران بود، پیشنهاد من این است از این ظرفیت  مردمی  برای حوزه آموزش و پیشگیری بیشتر بهره گیری شود.

بابایی به تصویب اجرای طرح پلاک ایمن در سطح شهر تهران اشاره کرد و عنوان کرد: برای اجرای طرح پلاک ایمن آنگونه که باید فرهنگ سازی نشده و باید به طور ویژه به اجرای این طرح پرداخته شود.