تلاش می‌کنیم میادین نفتی و گازی جدیدی در استان فعال کنیم

استاندار هرمزگان، تصریح‌کرد: زمین مانند نفت است و آیندگان نیز در آن سهم دارند بر همین اساس بایستی واگذاری اراضی با حساسیت بالایی انجام شود. 


گفتنی است، در این نشست برنامه‌های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

استاندار هرمزگان: تلاش می‌کنیم میادین نفتی و گازی جدیدی در استان فعال کنیم
آیا این خبر مفید بود؟


نماینده عالی دولت در استان هرمزگان طی بررسی طرح‌های تعیین کاربری اراضی خارج از حریم شهرها و آبادی‌های استان، عنوان کرد: اگر کسی قبل از دریافت مصوبه شورای برنامه ریزی و دیگر مجوز های قانونی، در زمینی که خواهان آن است بنایی احداث کند، متصرف محسوب می‌شود و در این بحث  مماشاتی نخواهیم داشت. 

بخوانید:  حمله جنگنده ترکیه به استان سلیمانیه عراق/یک کشته و سه زخمی

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، پیش از ظهر امروز نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان با حضور احمد مرادی نماینده مردم حوزه مرکزی استان در مجلس شورای اسلامی برگزار و بخش‌هایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی مطالعات آب را یکی از اولویت‌های استان عنوان‌کرد و افزود: با توجه به اینکه هرمزگان استانی کم عرض بوده و بیشتر حجم رواناب‌های ورودی به هرمزگان از سایر استان‌ها است، مطالعات این حوزه باید به صورت فرااستانی و در سطح حوزه آبریز انجام شود و برای آن نیز باید اعتبارات ملی دیده شود که رایزنی‌های اولیه آن با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تخصیص اعتبار برای انجام مطالعاتی که مشکلات استان را مرتفع کند، گفت: در تلاش هستیم تا معادن و میادین نفتی و گازی جدیدی را در استان هرمزگان فعال کنیم.

منبع


|