تلاش می‌کنیم هر مرکز استان، 2 هنرستان هنرهای زیبا داشته باشد

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هنرها باید تصویر زیبای عالم معنا باشند، وقتی هنری وارداتی شد مانا نخواهد بود. هنرستان‌ها در وهله اول بهترین راه‌های برآورده کردن نیاز خود فرد و در وهله دوم اشتغال پایدار هستند. 

تجلیل از مدیران برتر هنرستان‌ها و رونمایی از پنج عنوان کتاب جدید در حوزه آموزش هنری و نشان ملی آموزش هنر پایان بخش این مراسم بود.

همچنین یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که هنر لایق‌ترین و رساترین ابزار انتقال پیام است و هنرمندان راحت با مردم ارتباط برقرار می‌کنند و کسی که بهتر بتواند این ارتباط را برقرار کنند جایگاه والایی نزد مردم خواهد داشت.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به اهمیت ‌هنرستان‌ها در دولت مردمی‌ اشاره کرد و گفت: حضور وزرای فرهنگ و آموزش و پرورش در این مراسم نشان از اهتمام ویژه دولت مردمی نسبت به امر توسعه کمی و کیفی هنرآموزی در هنرستان‌هاست و بدون تردید تعلیم، تربیت و آموزش فرزندان ایران عزیز در هنرستان‌ها در دولت مردمی از اهمیت خاصی برخوردار است و امیدواریم با همت مدیران هنرستان‌های هنرهای زیبا شاهد شکل گیری نسل جدیدی از هنرمندان فرهیخته در ایران عزیز باشیم.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد، تلاش داریم در هر مرکز استان کشور حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه وجود داشته باشد؛ زیرا اگر زمینه رشد و بروز برای استعداهای جوانان ایرانی فراهم شود در آینده شاهد حضور هنرمندان بزرگی در عرصه هنر کشور خواهیم بود.

بخوانید:  اگر یک صدم آدم های نظام مثل رهبر انقلاب اعتقاد به گفت وگو داشتند این وضع ما نبود/ پایه های نظام با سوال جوانان به هم نمی ریزد

آیا این خبر مفید بود؟

 محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه سیزدهم اسفند ماه در گردهمایی مدیران هنرستان‌های هنرهای زیبا که با حضور وزیر آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی باغ زیبای تهران برگزار شد، پس از شنیدن نظرات مدیران هنرستان‌های سراسر کشور به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزراتخانه‌های فرهنگ و آموزش و پرورش در زمینه آموزش‌های رسمی بخش فرهنگی و هنری در هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های مهارتی کشور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه شخص وزیر محترم آموزش و پرورش از اهتمام بالایی نسبت به ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه آموزش برخوردار است و امیدواریم با امضای این تفاهم نامه هنرستان‌های هنرهای زیبا سراسر کشور مورد حمایت و عنایت بیشتر وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نگاهی متعالی به هنر دارد، گفت: از منظر مکتب انقلاب اسلامی هنر باید به رشد فضائل انسانی و اخلاقی منجر شود و هنر ابزاری برای کمال و تعالی محسوب می‌شود.

پایان پیام//

وزیر آموزش و پرورش: جمهوری اسلامی برای هنر اصیل و متعهدانه ارزش زیادی قائل است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، منشور هنر در جمهوری اسلامی را پیام امام راحل دانست و تصریح کرد: هنرجویان هنرستان‌های زیبا باید مبلغان آرمان‌های امام و انقلاب باشند و اصول تربیتی و پرورشی حاکم در این هنرستان‌ها باید در کنار ارتقای سطح علمی هنرجویان شرایطی فراهم کند تا افراد با نفس سالم به عنوان سرمشق جامعه تربیت شوند.

بخوانید:  آیین چهل منبر در لاهیجان

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای هنر اصیل و متعهدانه ارزش زیادی قائل است. البته در حوزه هنر نقایص و نیازهایی هم داریم. نیازهای ما متقابل است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هنرستان در یک سال اخیر به تعداد هنرستان‌های سراسر اضافه شده است، گفت: از آنجا که تعداد متقاضیان حضور در هنرستان‌های هنرهای زیبای سراسر کشور افزایش چشمگیری داشته است باید حداقل در هر استان یک هنرستان دخترانه و پسرانه فعال باشد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش و پرورش در زمینه آموزش‌های رسمی بخش فرهنگی و هنری در هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های مهارتی کشور به امضای محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش رسید.