تمجید رئیس فدراسیون کبدی از تلاش مسئولین آذربایجان‌غربی / ارومیه میزبان مسابقات قهرمانی کبدی جوانان جهان است


به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، چهارمین جلسه شورای ورزش استان با محوریت انعقاد تفاهم نامه دوجانبه استاندار آذربایجان‌غربی و رئیس فدراسیون کبدی به منظور هماهنگی‌های لازم برای همکاری و تعامل کمیته‌های ستاد برگزاری مسابقات کبدی جوانان جهان برگزار شد.

عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی گفت: رقابت‌های کبدی قهرمانی جواان جهان، اسفندماه امسال به میزبانی ارومیه برگزار خواهدشد.

وی افزود: تا به امروز ۱۷ کشور از جمله هندوستان، اندونزی، نپال، تایلند، ترکمنستان، مالزی، کره جنوبی، پاکستان، بنگلادش، تایوان، کنیا، اوگاندا، آلمان، سوریه، فلسطین و عراق اعلام آمادگی کرده‌اند و احتمالا استونی، جمهوری آذربایجان‌غربی، لبنان و افغانستان هم به این کشورها اضافه شوند.

رئیس فدراسیون کبدی خاطرنشان کرد: در حاشیه این مسابقات سه رویداد مهم دیگر نیز انجام خواهدشد که اجلاس انتخاباتی کنفدراسیون کبدی آسیا، مجمع عمومی فدراسیون جهانی کبدی و همچنین رونمایی از لوگوی جدید فدراسیون بین‌المللی کبدی خواهدبود.

وی با قدردانی از نگاه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی درخصوص میزبانی این رقابت ها و همکاری کامل استان در این باره اظهار کرد: هم سرمربی و هم سرپرست تیم ملی جوانان کشورمان اهل این استان هستند و از ۱۲ عضو تیم ملی هم چهار نفر از این استان توانسته اند به تیم ملی جوانان راه یابند.

وی گفت: ۲۷ استان کشور در رشته کبدی فعالیت دارند که از این تعداد، ۱۵ استان بسیار فعال بوده و آذربایجان غربی از جمله استان های بسیار فعال در این عرصه به شمار می رود.

وی افزود: امیدواریم با اهتمامی که در مسوولان استانی به ویژه استاندار آذربایجان‌غربی وجود دارد، میزبانی بسیار خوبی از کبدی کاران جوان جهان داشته باشیم.

اورسجی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۲۷ استان کشور در این رشته فعال است که ۱۵ استان فعالیت بیشتری داشته و سهم بیشتری در تیم ملی دارند و استان آذربایجان‌عربی هم از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص پیشرفت کبدی کشورمان گفت: هم اکنون هند به عنوان قدرت اصلی این رشته، ۱۰۰ میلیون ورزشکار دارد که در این خصوص لیگ حرفه‌ای این کشور نیز در حال برگزاریست و ورزشکاران کشورمان در لیگ هند ۱۶ نفر لژیونر داریم.

وی با اشاره به در اختیار داشتن ۵ کرسی بین‌المللی در رشته کبدی گفت: نایب رییسی فدراسیون جهان و سرپرست کنفدراسیون آسیا را در اختیار داریم و سابقه میزبانی مسابقات مختلف بین‌المللی و جهانی را داشته و حرف‌های زیادی در کبدی داریم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع