تمرکز بودجه‌های سنواتی و برنامه‌های توسعه باید بر مهار تورم معطوف شود 

وی ابرازداشت: کاری که لازم بود در موضوع ارزش افزوده که سهم دهیاران و شهرداران استان پیگیری شد و رقم ۵هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان که همان سهم سه درصدی استان است باید محقق شود.

خبرنگار: علی ستاری 

مرادی با اشاره به بررسی بودجه سال ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی، عنوان‌کرد: مجلس به وظیفه خود در رابطه با قانون بودجه عمل کرد و در حال حاضر شورای محترم نگهبان باید این قانون را از لحاظ انطباق با شرع و قانون اساسی مورد بررسی قرار دهد و چنانچه این شورا ایراداتی به بودجه وارد کند مجلس به سرعت ایرادات را بررسی و رفع خواهد کرد تا مردم حلاوت و شیرینی این تصمیم را بچشند.

مرادی تاکید‌کرد: دولت تکلیف قانونی دارد ‌که باید یک میلیون شغل در سال ایجاد و یک میلیون مسکن در سال بسازد، شغل ایجاد کردن و مسکن ساختن با سخنرانی در پشت تریبون‌ها انجام نمی‌شود بلکه عزمی شبانه‌روزی می‌خواهد؛ من اهل تعریف و تمجید نیستم و عموما منتقد موضوعات هستم اما للهِ در استان کارها روی روال در حال انجام است و به موضوعات اساسی توجه می‌شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تاکید‌کرد: ما باید در بودجه سنواتی و برنامه توسعه پنج‌ساله تمرکزمان را روی کنترل تورم منعطف کنیم و با عزم جدی و باوری قبلی برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در نشست شورای اداری استان هرمزگان با ابراز خرسندی از عملکرد دولت در استان هرمزگان، اظهارداشت: نقطه قوت استان هرمزگان، وفاق، همدلی و تعامل زبانزدی است که میان مسئولین استان قرار دارد و یکی از خروجی‌های آن همین گزارشی است که معاونین استاندار در رابطه با خدماتی که در طول دولت سیزدهم انجام شده است، ارائه دادند.

بخوانید:  ثبت رکورد جدید در مترو تهران

 

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، خمیر و بوموسی تاکید‌کرد: مجمع نمایندگان استان هرمزگان آنچه را که در توانش بود و آنچیزی که توقع و انتظارات مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی بود را به منصه ظهور گذاشت، شاید برخی از عزیزان از کارکرد مجلس سوال کنند که فقط به این پاسخ بسنده می‌کنم که سهم مناطق نفت‌خیز و گازخیز که استان هرمزگان نیز جزوی از آن‌ها است از درآمدهای نفتی با تلاش مجلس از ۲ درصد به سه درصد افزایش یافت.

انتهای پیام منبع

وی با بیان اینکه در خدمات دولت می‌توان نقش تسهیل‌گری مجلس را دید، افزود: تاکید مقام معظم رهبری است که تا آنجایی که می‌توانیم باید خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم را در اولویت کار خود قرار دهیم و در سفر آتی رئیس جمهور به استان هرمزگان نیز باید تلاش کنیم تا از فرصت‌هایی که این سفر ایجاد می‌کند نهایت بهره‌ را ببریم.

 وی خاطرنشان‌کرد: نرخ هدفگذاری شده برای رشد اقتصادی کشور ۸ درصد بوده است اما هم اکنون این نرخ در نزدیکی ۴ درصد در کشور است و این امر نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد و عزمی که باید در یک بخش از کار وجود داشته باشد؛ وجود ندارد.