تمهیدات شهرداری تهران بمناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران

انتهای پیام/منبع

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت: بمناسبت برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران هماهنگی های همه جانبه ای با معاونت ها، مناطق 22گانه، سازمانهای تابعه حوزه معاونت خدمات شهری انجام شده است.

معاون شهردار تهران به گلباران مراسم های 12 و 22بهمن اشاره کرد و گفت: تامین شاخه گل جهت گلباران مراسم های 12بهمن (100،000 شاخه) و 22بهمن(120،000 شاخه) و مراسم میهمانی لاله ها توسط سازمان بوستانها و فضای سبز پیش بینی شده است.

او به پشتیبانی از مناطق درگیر به منظور پاکیزه سازی و آماده سازی طول مسیرهای راهپیمایی در قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند پرداخت و گفت: نیروها و عوامل کارگری جهت حفظ و پاکیزگی طول مسیر راهپیمایی در قبل، حین و پس از مراسم مستقر و به خدمات رسانی خواهند پرداخت. همچنین شرکت شهربان نیز برای حفظ انضباط اجتماعی در طول مسیر راهپیمایی اکیپ های خودرویی و موتورسوار را به همراه نیروی اجرایی در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهد کرد.

نظری در ادامه به تشریح اهم اقدامات این معاونت پرداخت و گفت: رسیدگی و بهبود نگهداشت شهر خصوصا در طول مسیرهای راهپیمایی، شستشوی کلیه المانهای شهری، رنگ آمیزی جداول و نرده ها و المانهای ترافیکی، فضاسازی در سطح شهر توسط سازمان زیباسازی و مناطق 22گانه به وسیله نصب ریسه های الوان و پرچمی و توجه ویژه به استفاده از پرچم جمهوری اسلامی ایران بعنوان نماد ملی، نصب 100تخته نما پرچم بر روی ساختمان های شاخص، تهیه و توزیع پرچم دستی ایران، اجرای ویدئومپینگ بر روی برج آزادی، اجرای نورافشانی در میادین شاخص در شامگاه 21 بهمن و…از اهم اقدامات این معاونت می باشد.

بخوانید:  اوقات شرعی آبادان و خرمشهر طی 23 شهریور ماه ۱۴۰۱ / 17 ماه صفر

 پاکیزه سازی و آماده سازی مسیرهای راهپیمایی قبل، حین و پس از مراسم

اجرای نورافشانی در میادین شاخص پایتخت

به گفته نظری آمادگی و پیش بینی اقدامات گسترده ای نیز توسط سازمان بهشت زهرا (س) در خصوص برگزاری مراسم 12بهمن در مرقد حضرت امام خمینی (ره) و جایگاه جلوس انجام شده است.

نظری به دیگر اقدامات این معاونت اشاره کرد و گفت: پخش تکبیر در شامگاه 21بهمن در کلیه اماکن شهرداری تهران، کاشت درخت، درختچه و نشاء در مسیرهای راهپیمایی و آماده سازی بوستانهای واقع در مسیرهای راهپیمایی، گل آرایی جایگاه، رنگ آمیزی کلیه المانهای میدان آزادی و … نیز از جمله اقدامات این معاونت برای برگزاری مراسم دهه مبارک فجر می باشد.

استقرار تیم های عملیاتی سازمان آتش نشانی در طول مسیرهای راهپیمایی

نظری در ادامه افزود: بازدیدهای ایمنی و شناسایی و رفع خطر از نقاط حادثه ساز در قبل از مراسم و همچنین استقرار تیم های عملیاتی شامل نیروهای آتش نشان، خودروهای سبک و سنگین، موتورسیکلت و… در طول مسیر راهپیمایی توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.