تنها راه افزایش تاب آوری “اقدام” است

محمدرضا مقدسی

 

 شعار همه چیز خوب است انکار واقعیت است و مسمویت مثبت است


آیا این خبر مفید بود؟

 

 یکی از جنبه های کلیدی تاب آوری این است که به این نکته واقف باشیم  خیلی چیزها در طول زندگی خارج از کنترل ما هستند و همه چیز طبق میل ما پیش نمیرود نا گفته پیداست تاب آوری ما با تماشای ویدئو یا خواندن کتاب و مقاله افزایش نمی یابد .

تمرین ارزیابی مجدد شناختی جنبه های منفی را کاهش نمیدهد یا نادیده نمیگیرد درعوض برای آن وقت می گذارد و از دل آن نکات خوب را استخراج میکند این مطلب به یک اصطلاح مهم  دیگر تاب آوری به نام “پذیرش” اشاره دارد .

تاب آوری در نحوه برخورد و شیوه مواجهه ما ناشی معرفی میشودبخاطر همین با اطمینان میتوان نوشت که تاب آوری یعنی اقدام .

 

همه چیزی خوب بمعنای پذیرش نیست بلکه فراراز واقعیت و انکار آن است از این دست خود فریبی ها کمکی به سلامتی و شکوفایی ما نخواهد کرد و

البته ویدئو ها و خواندن کتاب و غیره در خدمت عمل، الهام بخش است  نگرش مثبت به اقدام مثبت منجر میشود شایسته آن است منابع و شیوه های مختلفی را برای استفاده در دسترس داشته باشیم که یکی از آنها به یقین ارزیابی مجدد شناختی است .

 این فعال کشوری حوزه تاب آوری در ادامه افزوده است ارزیابی مجدد شناختی درسلامت روان وتوسعه تاب آوری  بسیار مفید و شایان توجه است

تنها راه افزایش تاب آوری “اقدام” است .

بخوانید:  استفاده از ظرفیت معنوی روحانیون در ۱۴ کلانتری منتخب آذربایجان غربی

کلام پایانی اینکه ترسهای خود را مرور کنیم یکبار مشکلات و تجربیات تلخی را که داشته ایم مرور کنیم بهرحال ما موفق بوده ایم از آن روزها و تجربیات درد ناک عبور کنیم مزایای تجربه و تامل در ترس بسیار زیاد است که  حداقل میتواند شامل حمایت از ارتباطات اجتماعی، خلاقیت و تفکر انتقادی ،کنجکاوی ،فروتنی ،خوش بینی ،تنطیم احساسات است .

ارزیابی مجدد شناختی با تاب آوری مرتبط است .

زمان و زندگی درد ورنج هم بهمراه دارد و چالشی رویشی بهمراه خواهد داشت منوط به اینکه تاب اوری و ایجاد واقدام مثبت را شناخته و آموخته باشیم  تاب آوری به ما انسان خواهد آموخت که هنگام شکست مستاصل و منفعل نباشد که میدانیم پذیرش به معنای یادگیری ، بررسی امکانات و انجام مقدروات است  تاب آوری یافتن راهی سالمتر و بهتربرای حرکت و اقدام است .

تجربه تامل در ترس قطعا موجب تغییراتی در دیدگاه و نگرش امروز ما خواهد شد بنابراین از سلامت کلی  و تاب اوری شما حمایت میکند تاب اوری تمرین می خواهد سپس به عادت تبدیل میشود و در نهایت بخشی از سبک زندگی شما میشود .

انتهای پیام/

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

مدیر و موسس خانه تاب آوری

این دقیقا همان جایی است که تکنیک ارزیابی مجدد شناختی  به معنای تشخیص چالشها و ایجاد فرصت برای اقدام و تغییر وتبدیل بحرانها به فرصتها است این همان داشتن تعادل در زندگی است .

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ در هرکجای گیتی در تمامی ادوار زندگی  در واقع همیشه همه چیز آنطور که ما میخواهیم پیش نمیرود.

بخوانید:  پخش ویژه‌برنامه یکساله «ایرانآوا» در ایام نوروز از رادیو ایران

بخش از این مسایل ماهیت زندگی است با خودتان منصف باشید و به خودتان اجازه دهید در لحظات سخت زندگی بهبود پیدا کنید.

به طور کلی تحقیق در مورد ارزیابی مجدد شناختی مزایای کاهش استرس و اضطراب ،افزایش ارتباط اجتماعی ،معنا وهدفمندی در زندگی ،بهزیستی کلی و رضایت از زندگی را نشان داده است.

ارزیابی مجدد شناختی به موقعیتی اشاره دارد که در آن شما سعی میکنید نکته مثبتی را دریافت کنید و این مطلب صرف نظر از بحرانی است که ایجاد شده است .

photo_۲۰۲۲-۱۲-۱۶_۱۱-۳۴-۱۰